Тільки що! Рада попередньо підтримала законопроєкт про олігархів. Зеленський аплодує – браво!

Верховна рада схвалила за основу закон президента Володимира Зеленського про олігархів. Народні депутати підтримали проект закону №5599.

Документ підтримали 275 нардепів.

Закон дає визначення того, хто такий бенефеціар, пособник, контролер, пов’язана особа.

Щоб громадянина визнали олігархом, він повинен відповідати трьом з чотирьох наступних критеріїв:

  • брати участь у політичному житті;
  • мати значний вплив на ЗМІ (у тому числі інтернет-ЗМІ);
  • бути бенефіціаром або контролювати природну монополію або бізнес, що займає монопольне становище на одному з ринків протягом мінімум року;
  • загальна вартість його активів перевищує 2,19 млрд гривень або близько 80 млн доларів.

Рішення про визнання особи олігархом приймає Рада національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету міністрів, члена РНБО, Національного банку України, Служби безпеки України або Антимонопольного комітету.

Рішення набирає чинності з дня офіційного опублікування указу глави держави про введення його у дію і є обов’язковим до виконання.

У законі прописане створення реєстру олігархів, який буде доступний на сайті РНБО. Включеним до реєстру особам забороняють здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій і бути покупцем (бенефіціаром покупця) у процесі приватизації об’єктів великої приватизації.

Для них передбачили також зобов’язання подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У разі, якщо президент, члени Кабміну, депутати Ради, голови місцевих держадміністрацій, начальники правоохоронних органів, чиновники категорії “А”, керівництво Нацбанку, Антимонопольного комітету вступлять у контакт з олігархом (або його представником), вони будуть зобов’язані не пізніше наступного дня подати “декларацію про контакт”.

Закон визначає, що контактом є будь-яка зустріч або розмова, в тому числі в режимі онлайн. У декларації про контакт треба буде повідомити дату і місце зустрічі або розмови, їх короткий зміст. Декларації будуть публічними.

Якщо контакт відбудеться на судових засіданнях або офіційних заходах, які транслюються у прямому ефірі або ініційовані держорганами, то декларацію можна не подавати.

РНБО може виключити особу з реєстру олігархів на підставі заяви громадянина, включеного до реєстру, і поданих ним документів, відомостей, що підтверджують відсутність у нього ознак належності до олігархів.

Фізособу можуть виключити зі списку, якщо вона буде потрапляти менше ніж під три критерії, визначені цим законопроектом.

Якщо після прийняття закону, але до його набуття чинності олігарх продасть належне йому ЗМІ особі з “небездоганною репутацією”, то його все одно будуть розцінювати як того, хто впливає на дане ЗМІ.

У законі прописано, що буде вважатися “небездоганною репутацією”:

  • наявність судимості,
  • попадання в українські або міжнародні санкційні списки,
  • заборгованість зі сплати податків,
  • покупка ЗМІ (або намір купити) за ціною набагато нижчою за ринкову або за кошти незрозумілого походження,
  • систематичне порушення законодавства.

Закон про олігархів введуть у дію через півроку після його прийняття. Він буде дійсний протягом 10 років.

Крім того, Верховна рада схвалила закон президента Володимира Зеленського про корінні народи. Згідно з документом, такими народами в Україні визнають кримських татар, караїмів і кримчаків.

Документ підтримали 325 нардепів.

Закон дає визначення поняттю “корінний народ України”. Це автохтонна етнічна спільність, що сформувалася на території України, яка є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами нашої країни.

“Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки”, – сказано в документі.

Закон забороняє заперечувати етнічну приналежність або етнічну самобутність корінних народів України.

Підкреслюється, що корінні народи мають право на самовизначення, на рівний правовий захист, на власну національну символіку і порядок її застосування з дотриманням законів України, а також право передавати майбутнім поколінням свою історію, мови, традиції, писемність і літературу.

Корінним народам надали право на створення власних навчальних закладів або співпрацю з іншими закладами для забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури та навчання на мові корінного народу.

“Держава гарантує можливість вивчення мов корінних народів України”, – сказано в законі президента.

Крім того, представникам корінних народів дали право представляти Україну на міжнародній арені у складі українських делегацій, а також у міжнародних переговорах, що стосуються прав корінних народів.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *