В ці секунди! Їх взяли – схема на 300 мільйонів, у Зеленського в люті! Посадити – поблажок не буде

Міністерство цифрової інформації і Служба безпеки України заявили про виявлення корупційної схеми, учасники якої планували завищити на 30% вартість ноутбуків, що закуповуються за програмою “Ноутбук – кожному вчителю”

Про це представники Мінцифри, СБУ та МОН заявили в ході брифінгу.

Потенційні збитки оцінюються в 300 млн грн.

За словами глави Мінцифри Михайла Федорова, відомство направило всі договори в країні на експертизу. Він додав, що субвенцію і тендери зупиняти не будуть.

“Я хотів би звернутися до всіх голів профільних департаментів, до всіх інтеграторам, постачальникам, до всіх виробників – нікому заносити гроші не потрібно”, – зазначив Федоров.

За словами представника СБУ, в рамках запланованої схеми окремі особи хотіли організувати змову учасників IT-ринку.

Також він додав, що організатори заявляли, що нібито уповноважені на це Міністерством цифрової трансформації.

“Були встановлені конкретні особи, які провели переговори з учасниками IT-ринку, які можуть бути задіяні в зазначеній програмі”, – зазначив в.о. начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

За його словами, в рамках схеми пропонувалося встановити маржу – різницю між ціною ноутбука і тієї, по якій буде виграно тендер. Ціни пропонували завищити більш ніж на 30%.

Як заявив Вітюк, організатори схеми хотіли “поділити між собою” усі регіони України.

“На жаль, бізнес в Україні звик до відкатів. І тому підприємці, у всякому разі деякі з них, погодилися на зазначену схему”, – додав Вітюк.

Він підкреслив, що поки тендери по програмі проведені в двох областях – Дніпропетровській та Волинській і перший тендер зараз перебуває на ревізії.

Нагадаємо, ще в суботу на своїй сторінці у фейсбук Федоров написав, що через підозру в корупційній змові тендери щодо закупівлі ноутбуків для вчителів направлені на повторну експертизу.

“Разом з СБУ та МОН ми запідозрили корупційну змову з ноутбуками для вчителів на мільйони гривень. Усі тендери активні і зараз направлені на повторну експертизу для перевірки документів. Зробимо це впродовж 7 днів. Деталі – у понеділок на брифінгу”, – написав віцепрем’єр.

За його словами, причиною повторної перевірки всіх тендерів, стала інформація, що шахраї, називаючись представниками членів уряду, почали домовлятися про розподіл по областях переможців закупівель з подальшим отриманням “відкатів”.

“В Україні роками наживалися на подібних “схемах” з тендерними закупівлями, але так, як раніше, уже не буде. Цифровізація допомагає побудувати максимально прозорі процеси та справедливі умови”, – запевнив Федоров.

Нагадаємо, на днях Подільська окружна прокуратура Києва спільно з ГУБКОЗ Служби безпеки України в рамках кримінального провадження за фактом розтрати та привласнення коштів територіальної громади міста Києва (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України) проводить обшуки у приміщеннях Департаменту охорони здоров’я КМДА та в офісних приміщеннях постачальника лікарських засобів.

Слідство встановило, що Департамент охорони здоров’я КМДА за результатами проведення процедури закупівлі у листопаді 2020 року уклав договір на поставку лікарських засобів для онкологічних хворих.

Внаслідок закупівлі вказаних лікарських засобів за штучно завищеними цінами з місцевого бюджету зайво сплачено коштів на суму понад 6 млн грн.

На підставі ухвал суду у службових приміщеннях департаменту КМДА та фірми-постачальника провели обшуки.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *