Не всі долари приймають в обмінниках: в НБУ пояснили, яку купюру складно обміняти
В Україні в обмінниках відмовляються приймати долари, які мають ушкодження, плями або потертості. Крім того, складно буде обміняти купюру в 100 доларів 1993 року випуску (детектор валют розпізнає її як фальшиву). У той же час в банках такі гроші взяти зобов’язані, але за це доведеться віддати комісію до 30%.
Згідно з презентацією НБУ, банкам і обмінників заборонено відмовляти в прийомі доларів залежно від їх року випуску, якщо вони вважаються дійсними в США. При цьому в Штатах приймають всі купюри, випущені після 1914 року го.
Але українці скаржаться, що насправді і банки, і обмінники деякі купюри приймати відмовляються. Наприклад, банкноти номіналом в 100 доларів 1993 року. Їх справжність не можна підтвердити визначити за допомогою детектора банкнот. Замість цього клієнтам пропонують забрати купюру на інкасо (відправити в іноземний банк для обміну і заплатити за це комісію). Така ж проблема відбувається і з іншими банкнотами, випущеними до 1996 року.
Приймати долари повинні, якщо:
- є всього лише невеликі потертості;
- є невеликі написи (площа до 200 мм);
- до трьох плям до 5 мм кожна;
- надриви до 3 мм;
- прокол до 1 мм.
При цьому важливо відзначити, що касир сам вирішує, приймати долари чи ні. Тобто цілком можливо, що купюра відповідає необхідному рівню якості, але її все одно відмовляться обмінювати.
В такому випадку можна звернутися за інкасо (тобто прийти в банк і попросити, щоб купюру відправили в банк-кореспондент за кордон для обміну). Така послуга може коштувати від 10 до 30% (кожен банк сам встановлює ціну), а процедура обміну може затягнутися на довгі місяці.
Які банкноти можуть відправити на інкасо:
- якщо є сумніви про достовірність купюри (в такому випадку можна також звернеться в НБУ для дослідження);
- якщо пошкодження перевищують перераховані обмеження;
- якщо змінився колір купюри;
- якщо вона була повністю розірвана;
- якщо вона тліла.
Автор: Оглядач