Кім звернувся до народу! Повне звільнення? Операція ЗСУ – відкрили вогонь. Зізнався!
Ситуація на Кінбурнській косі, яка залишилась останньою тимчасово окупованою ділянкою Миколаївської області, виглядає доволі неоднозначно.
Про це в етері національного телемарафону розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.
“Там ведуться бойові дії, перестрілки. Немає з Кінбурнською косою сполучення по суші. Це ускладнює ситуацію, в тому числі Кінбурнська коса має звільнятися з дуже великою часткою території Херсонської області, яка розташована на лівому березі. Я гадаю, що так воно й буде. На жаль, на окупованих територіях знаходяться й цивільні, окупанти ховаються біля домівок й це ускладнює роботу військових”, – розповів очільник області.
Водночас, як повідомляють у Силах оборони Таврійського напрямку, в загальному на Херсонському напрямку ситуація залишається складною, але наразі поки що стабільною. Війська рф заходять на Кінбурнську косу, але потужних баз там не тримають.
«Саме щодо Херсонського напрямку, то тут ситуація залишається складною, але наразі поки що є стабільною. Основним способом дії ворога є нанесення артилерійських ударів, рідше – ракетних і авіаційних ударів по населених пунктах, по критичній інфраструктурі і інших об’єктах цивільної інфраструктури», – заявив керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Євген Єрін
Відповідаючи на питання про те, що відбувається на лівобережній Херсонщині і до чого там готуються російські загарбники, Єрін зазначив, що може бути кілька варіантів.
«Тут може бути кілька варіантів, але основне – те, що окупанти намагаються створити дуже складні умови для існування місцевого населення. Бо воно не підтримує окупаційний режим і не йде на співпрацю. Не є достатньою кількість людей, які б бажали отримати російські паспорти. Більшість людей чекає повернення України», – зауважив керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку.
За його словами, росіяни як один із варіантів намагаються виселити певну групу людей зі звичних умов, переселивши їх у інший район і створивши там певне напруження.
«Таким чином ворог намагається вплинути на місцеве населення з метою змусити їх сприйняти чи хоча б удати, що вони сприймають цей «руській мір» Але поки що наразі у них це не дуже виходить, і спротив тільки посилюється», – сказав він.
Відповідаючи на питання, як часто росіяни заходять на Кінбурнську косу, щоб здійснити черговий удар, Єрін відзначив, що такі випадки фіксуються.
«Єдине, що про якусь системність тут важко сказати. Противник використовує цю територію, але якихось потужних баз чи угруповань він там не зберігає, бо це – відкрита місцевість. За нею, у принципі, ведеться спостереження нашими силами і засобами, і у разі виявлення противника або його вогневих засобів ми робимо все можливе, щоб знищити ці засоби і скупчення противника на цій території», – запевнив керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку.
Варто зазначити, що Україні дуже важливо деокупувати Кінбурнську косу й контролювати її. Вона є “ключем” до трьох великих портів.
Як розповів екс-заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, Кінбурнська коса є “ключем” до портів Херсона, Миколаєва, Очакова. Росія має на косі мобільні підрозділи, які відкривають вогонь по кораблях у цій зоні. Він додав, що у нас, на жаль, немає достатньо мобільних катерів для морської піхоти та ССО, які могли б висаджувати підрозділи й забезпечувати вогневу підтримку з моря. Тому взяти косу нам наразі важко. Такі б катери були доречні ще й тоді, коли ми будемо звільняти Азовське узбережжя. Попри це ЗСУ докладатимуть максимум зусиль для чим швидшого звільнення не лише Кінбурнської коси, а й усіх територій України.