Щойно! Тягнибок влетів – відкрити кримінальні справи: конкретні прізвища, олігархи в ауті – покарати!
Україна – чи не єдина в світі, де комунальні тарифи і ціни на найважливіші продукти зросли в рази під час пандемії.
Про це пише голова політичної партії Всеукраїнське об`єднання «Свобода» Олег Тягнибок, далі передаємо позицію автора в оригіналі.
Аудит «коронавірусного фонду» виявив порушень на 407 млн грн, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 114,4 млн грн.
Красти на пандемії – це те саме, що мародерствувати на війні.
Потрібне негайне відкриття кримінальних проваджень, публічне розслідування і звіт у парламенті.
Чекаємо на конкретні прізвища. Не «стрілочників», як завжди, а найвищих державних чиновників, які були за це відповідальні.
І саме час провести аудит олігархів. Україна – чи не єдина в світі, де комунальні тарифи і ціни на найважливіші продукти зросли в рази під час пандемії. Тож пора врешті сказати чесно: хто, за чийого сприяння і скільки зумів нажити на біді українців. А тоді – покарати їх якнайжорсткіше.
Нагадаємо, державна аудиторська служба України за підсумками перевірки використання коштів Спеціального фонду по боротьбі з коронавірусом у 2020 році виявила фінансові порушення на суму 406,8 млн грн. Вони спричинили втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 114,4 млн грн.
Про це інформує “Лівий берег” із посиланням на дані Держаудитслужби.
Також служба виявила проблемні питання та недоліки при використанні коштів фонду, які вплинули на ефективність і результативність використання 25 млрд 624,8 млн грн.
Аудит використання коштів “ковідного фонду”, згідно з меморандумом України та Міжнародного валютного фонду, потрібно було провести до кінця березня 2021 року.
Під час аудиту перевірили використання коштів фонду в розмірі 44 млрд 494,2 млн грн – 66,9% від загальної суми використаних коштів (66 млрд 525,3 млн грн).
Загальний же обсяг спецфонду станом на 31 грудня 2020 року склав 80 млрд 913,8 млн грн, а виділено з нього після відповідних постанов уряду було 78 млрд 427,7 млн грн.
Загалом Держаудитслужба та її територіальні органи провели 962 заходи державного контролю, з яких чотири державних фінансових аудити, 280 ревізій, 457 перевірок закупівель та 221 моніторинг процедур закупівель.
Встановлено, що 830 процедур закупівель проведено з процедурними порушеннями, у 182 випадках такі порушення вплинули на результати закупівель на загальну суму 31 млрд 846,4 млн грн. Зокрема замовники не відхилили учасників торгів, пропозиції яких не відповідали вимогам тендерної документації, як наслідок, неправомірно вибрали таких учасників переможцями торгів.
Заходи держфінконтролю також виявили факти невиконання замовниками вимог пункту 4 Порядку №225 (зокрема, не були дотримані принципи максимальної економічності і ефективності використання коштів), через що неефективно використані кошти фонду на суму 273,5 млн грн.
Джерело:korupciya.com