Дикий шок! РФ в Угорщині – жахаюча зрада: Орбан зійшов з р0зуму! Відповість за все, не пробачимо!
На тлі повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну “Росатом” готовий прискоритися з будівництвом АЕС “Пакш-2” в Угорщині.
Про це заявив Олексій Лихачов, який є главою «Росатому», зазначивши при цьому, що зараз підготовка до будівництва АЕС йде відповідно до контрактних термінів, повідомляє російський “Інтерфакс”.
“Ми йдемо відповідно до нинішнього контракту… Якщо замовник буде ставити завдання прискорюватися – будемо прискорюватися, йти в рамках нинішніх контрактних зобов’язань – будемо йти в рамках контрактних зобов’язань”, – пояснив Лихачов.
У “Росатомі” підкреслили, що перший бетон на майданчику АЕС може бути залитий в 2024 році.
Варто зазначити, що Угорщина має атомну станцію, яку побудувала російська федерація. Її планують розширити разом з “Росатомом”. Вартість проєкту становить близько 12,5 млрд євро, “Росатом” підписав контракти на добудову АЕС в грудні 2014 року. У березні того ж року росія і Угорщина уклали угоду про надання довгострокового кредиту в розмірі до 10 млрд євро.
Угорська атомна електростанція “Пакш” має чотири невеликих російських реактора ВВЕР 440 загальною потужністю близько 2000 мегават. Вона виробляє приблизно половину електроенергії в Угорщині, а атомне паливо отримує з Росії.
Згідно з угодою, підписаною в 2014 році з Росією, Угорщина має на меті розширити станцію “Пакш” двома реакторами ВВЕР російського виробництва потужністю 1,2 гігавата кожен.
Наприкінці серпня 2022 року Управління з атомної енергетики Угорщини видало “Росатому” дозвіл на будівництво V та VI енергоблоків АЕС “Пакш”.
В кінці січня 2023 року глава МЗС Угорщини Петер Сійярто і віце-прем’єр РФ Олександр Новак обговорили статус проекту АЕС “Пакш-2” і “домовилися прискорити інвестиції скрізь, де це можливо”.
Зараз на єдиній в Угорщині АЕС “Пакш”, побудованій за радянським проектом, працюють чотири енергоблоки з реакторами типу ВВЕР-440 загальною потужністю близько 2 ГВт.
Важливо повідомити, що від початку повномасштабного нападу росії на Україну між Будапештом та Києвом регулярно відбуваються конфлікти через те, що уряд Орбана гальмує санкції проти російського енергетичного сектору і заважає ізоляції росії. Президент Зеленський та інші українські високопосадовці критикують таку позицію.
Угорщина, яка є членом ЄС, неодноразово критикувала санкції ЄС щодо Росії, заявляючи, що вони не змогли істотно послабити Росію, проте можуть знищити європейську економіку.
Орбан неодноразово відмовлявся ввести санкції проти РФ, а також саботував допомогу Україні.
За словами Орбана, існує “табір миру”, до якого належить і Угорщина, і де вирішення нинішньої кризи можна побачити через мирні переговори.
«Святіший Отець виступає за мир. Кіссінджер виступає за мир. Ми були в Німеччині, там є поважний філософ на ім’я Габермас, лівий, не з нашої політичної спільноти. Але він говорить те ж саме, що і ми. Там є американці, республіканці, бізнесмени світового масштабу. Я відчуваю, що голос за припинення вогню, а потім за мирну угоду після припинення вогню стає сильнішим”, – сказав він.
Орбан також заявляв, що санкції проти Росії погано розроблені, а енергетичні обмеження – це сумнівний механізм, тому що в світовій історії санкції зазвичай вводять ті, хто має домінуюче становище.
“Зараз в енергетичному секторі сумнівно, що ми маємо домінуючу позицію, тому що ми є покупцями, а росіяни є постачальниками”, – висловився угорський прем’єр.
Водночас Угорщина станом на 25 листопада заморозила російські активи на суму майже 350 мільярдів форинтів, тобто 870 млн євро.
Станом на 20 січня 2023 року Угорщина заблокувала 500 мільйонів євро військової підтримки ЄС Україні.
Що ж, політика та позиція Угорщини досить сумнівна, тому не дивно, що зараз відбувається розбудова АЕС “Пакш-2” на території Угорщини.