Ракетних ударів більше не буде! Зброя яка закриє небо – Кремль в істериці: історичне рішення. Деталі

У Сполучених Штатах планують цього тижня оголосити про те, що вони закуплять для України системи протиракетної оборони середньої і великої дальності.

Про таке рішення хоче оголосити Білий дім. Про це повідомляє телеканал CNN із посиланням на обізнане джерело.

У медіа нагадали, що президент США Джо Байден недавно оголосив про намір надати Україні досконаліші ракетні системи і боєприпаси. Тепер джерела розповіли, що планується надання нової військової допомоги, яка включатиме у себе, зокрема, удосконалені системи протиракетної оборони середньої та великої дальності. Крім цього, у межах нової допомоги нашій державі можуть передати додаткові артилерійські боєприпаси і контрбатарейні радари.

Джерело розповіло, що Україна попросила систему протиракетної оборони NASAMS. Проте зазначається, що українських військових ще потрібно буде навчити користуватися такими системами. Норвезька установка протиракетної оборони середньої та великої дальності NASAMS, яка може опинитися на озброєнні України, серйозно посилить оборону нашої країни. Ця ракетна система істотно відрізняється від застарілих зенітних ракетних комплексів. Про її особливості розповів історик і військовий експерт Кріс Оуен.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-air missile System) поєднує в собі пускові установки і системи управління норвезького виробництва з американськими вдосконаленими ракетами класу “повітря-повітря” середньої дальності (AMRAAM). Цей ракетний комплекс здатний одночасно вражати 72 цілі, пише Оуен в Twitter.

Система ППО NASAMS – основні характеристики.

NASAMS об’єднує радари MPQ-64 Sentinel і ракети AMRAAM з норвезькою системою управління боєм під назвою Fire Distribution Center (FDC). Ефективна дальність стрільби становить близько 25 км на висоті від 300 м до 16 км, а заявлена ймовірність попадання становить 85%.

Батарея NASAMS складається з:

  • трьох вогневих одиниць (9 пускових установок із загальною кількістю ракет 54);
  • трьох радарів MPQ-64F;
  • одного центру управління вогнем;
  • однієї машини з оптико-електронною камерою (що забезпечує пасивне наведення);
  • однієї машини тактичного управління.

Нагадаємо, в Україну уже прибули потужні реактивні системи залпового вогню HIMARS від США. Українські військові уже встигли застосувати їх на фронті й показали відео удару по окупантах з таких ракетних установок.

Застосування реактивних систем залпового вогню HIMARS або MLRS дасть можливість українським військовим ефективно знищувати логістику в глибині бойових порядків супротивника та порушувати як систему його управління, так і систему зв’язку. Таку думку озвучив керівник секції стратегічного моделювання Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Ігор Левченко сьогодні, 25 червня, в ефірі телемарафону “Говорить Україна” телеканалів “Дом” та UA.

“Установки типу HIMARS, і ті ж MLRS, які також нам будуть поставлятися, це фактично одна система, тільки на різній базі. HIMARS — колісна установка, а MLRS — на кінцевому шасі. Це установки високоточні, і призначені вони насамперед, для знищення точкових цілей в оперативній глибині”, — пояснив Левченко.

Такими цілями, за словами експерта, передовсім можуть бути пункти управління, вузли зв’язку, логістичні бази паливно-мастильних матеріалів, артилерійські склади тощо.

“Тобто, в принципі, застосування цієї зброї дасть нам можливість досить ефективно знищувати логістику в глибині бойових порядків противника, і порушувати як систему її управління, так і систему зв’язку. А також вражати, можливо, резерви. Насамперед артилерійські системи, які перебувають у глибині бойових порядків”, — сказав він.

Левченко наголосив також, що ураження логістики у глибині тилів противника це те, що суттєво вплинуло на перебіг бойових дій на півночі Київської, Чернігівської, Сумської областей.

“Це може нам бути значною підмогою у проведенні як оборонних дій, так і надалі в контрнаступальних діях”, — вважає експерт.

джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *