Ситуація не проста! У Кабміні озвучили нові правила карантину. Важливо! Що потрібно знати. До 31 серпня!
З 1 по 31 серпня на території України буде діяти адаптивний карантин з поділом регіонів на зони за рівнем поширення коронавірусу.
Про це йдеться постанові Кабміну від 22 липня.
«В залежності від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється« зелений »,« жовтий »,« помаранчевий » або «червоний» рівень епідемічної небезпеки», – сказано в постанові.
Регіоном з широким розповсюдженням коронавірусу вважається регіон, в якому є хоча б одна з таких ознак:
завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженими випадками COVID-19 становить понад 50%;
середня кількість тестувань методом ПЛР і ІФА становить менше 24 на 100 тисяч населення;
коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить понад 11%;
показник динаміки зростання випадків інфікування коронавірусом становить понад 10%.
Коли всі свідчення в нормі, область включають в «зелену зону». Якщо протягом 5 днів показники перевищують допустимий рівень, регіон можуть перемістити в «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. У постанові визначено карантинні обмеження, які для «зеленої зони» є мінімальними і максимальними для «червоної».
Загальні правила
До закінчення карантину на території країни заборонено перебувати в громадських місцях без масок і респіраторів, виходити на вулицю без паспорта або інших документів, що засвідчують особу, проведення культурно-масових заходів за участю понад одну людину на 5 кв. м, а також заборонено перевозити в громадському транспорті пасажирів більше, ніж місць для сидіння. Крім того, в кінозалах і залах наповненість не повинна перевищувати 50% місць.
Жовта зона
До заборон додається відвідування сторонніми особами ряду установ і закладів соціального захисту, крім що надають соціальні послуги екстрено (кризово).
Помаранчева зона
Крім заборон «зеленої» та «жовтої» зони додається заборона на проведення масових заходів за участю понад 100 осіб і більше однієї людини на 20 кв. м площі будівлі або території. Припиняється діяльність установ з розміщення людей, крім готелів. Забороняється робота розважальних закладів після півночі і до 7 години ранку. Також закриваються всі кафе і ресторани, крім тих, які надають послуги адресної доставки замовлень і замовлень на винос.
Забороняється відвідування навчальних закладів групами більше 20 чоловік, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Припиняється проведення медустановами планових заходів щодо госпіталізації, крім ряду винятків. Забороняється робота спортивних залів, фітнес-центрів, прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також оздоровлення та відпочинок дітей на інших територіях.
Червона зона
До всіх вищеперелічених обмежень додаються такі:
припиняються регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів, крім перевезень в легкових автомобілях (не більше 5 осіб, включаючи водія, без урахування дітей у віці до 14 років) і в службовому транспорті підприємств і установ;
відвідування навчальних закладів одержувачами освіти;
прийом відвідувачів в ТРЦ і закладах, які працюють в сфері культури та спорту. Винятками є установи, які надають послуги торгівлі продуктами, паливом, засобами гігієни, ліками, ветпрепаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням та посадковим матеріалом; банки і страхові компанії, медичні заклади, ветеринарні клініки, АЗС, ремонт автомобілів, техніки, побутових виробів; поштові відділення, кафе і ресторани, які здійснюють адресну доставку і надають замовлення на винос;
забороняється відвідування закладів, в яких надаються соціальні та реабілітаційні послуги, крім установ, що надають соціальні послуги екстрено.
У постанові уточнюється, що в зонах з «червоним» і «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки органи місцевого самоврядування та державної влади можуть вводити додаткові протиепідемічні заходи.