Вона загинула в 22, але врятувала 360 людей і закрила собою трьох дітей
Нірджа народилася 7 вересня 1963 року в родині журналіста і домогосподарки. Ледве цієї неймовірної красуні виповнилося 16, їй запропонували спробувати себе в якості моделі, і Нірджа встигла попрацювати з багатьма відомими брендами.
Можливо, її доля склалася б зовсім інакше, якби не індійська традиція договірних шлюбів: в 21 рік батьки видали дівчину заміж, і Нірджа поїхала до чоловіка в Катар. Але шлюб тривав лише два місяці: наречений раптом виявився незадоволений приданим і повернув дівчину батькам.
Нірджа з якоїсь причини вирішила не продовжувати кар’єру моделі, а стала стюардесою. Вона успішно пройшла попередній відбір в Pan American і отримала кваліфікацію старшого бортпровідника.
Головне завдання стюардеси – зовсім не розносити пасажирам напої, а зробити так, щоб під час польоту нічого не сталося. А якщо трапилося, то стюардеса – той самий чоловік на борту, який знає, що робити і допоможе врятуватися.
5 вересня 1986 року. Boeing 747-121 американської Pan American виконував пасажирський рейс з Бомбея в Нью-Йорк. Під час проміжної посадки в Пакистані на борт увірвалися чотири збройних бойовика радикальної ісламістської організації Абу-Нідаль: терористи планували викрасти лайнер і обрушити його на одне з міст Ізраїлю. На борту Боїнга було 359 пасажирів. Всі вони були б мертві, якби не старша бортпровідниця рейсу Нірджа Бханот.
Коли терористи захопили літак, Нірджа встигла передати інформацію про них в кабіну пілотів, і одне це вже врятувало сотні, а можливо, і тисячі людей: пілот, другий пілот і бортінженер просто вистрибнули з кабіни і втекли. Літак не міг злетіти. А Нірджа залишилася старшої за званням в екіпажі. І взяла відповідальність за пасажирів на себе.
17 годин терористи тримали пасажирів в заручниках. Розлючені своєю невдачею, вони вирішили використовувати захоплений літак інакше і почали вбивати пасажирів. Спочатку загинули пасажири, які назвалися американцями. Після терористи наказали Нірдже зібрати у всіх паспорта і вказати на громадян США. Нірдже і її підлеглим вдалося непомітно сховати 19 паспортів США і тим самим врятувати людей від неминучої смерті.
Через 17 годин терористи почали безладно стріляти і підривати заряди. У метушні Нірджа змогла відкрити люк аварійного виходу і допомогти людям покинути літак. Їй вдалося врятувати багатьох, але сама вона не врятувалася.
Нірджа загинула, закриваючи своїм тілом від куль трьох дітей. Їй було 22 роки.
Нірджа Бханот стала наймолодшою людиною, нагородженим орденом «Ашока Чакра» – найвищої індійської нагородою за відвагу, проявлену в мирний час. Один хлопчик з врятованих нею дітей виріс і став головним пілотом.
джерело:lampa-news.com