Як правильно ставити в церкві свічку. Правила, яких слід дотримуватися кожній людині
У всіх храмах завжди палають свічки, які символізують божественне сяйво. Більшість людей не знають, як правильно ставити свічки у церквах, навіть ті, які все своє життя присвятили Богу.
Існують певні правила та традиції цього ритуалу. По – перше потрібно усвідомлювати, що свічка повинна бути присутня під час кожної молитви до Всевишнього. Віск, з якого зроблена свічка символізує розкаяння за гріхи та погані вчинки. А сама свічка це атрибут, який веде до розуміння та прийняття волі Божої.
Свічку потрібно ставити під час молитви, яка повинна лунати від щирого серця. Якщо ваші помисли не щирі, свічка нічого не означає. Перед походом до церкви, потрібно підготувати себе до покаяння, а душу до причастя. Це є головними процедурами під час церковної служби. Кількість та вартість свічки не впливає на результат молитви. Потрібно ставити свічку тільки з вірою у серці, тоді Господь обов’язково вам допоможе.
Правила правильного запалювання свічки.
Ставте свічку з любов’ю, формальність тут не вітається.
Під час процедури, потрібно читати молитву від щирого серця.
Запалюйте свічки від інших свічок. Інші засоби для запалювання не використовуйте.
Не можна запалювати свічку від лампади, вона може згаснути від воску.
Запалюючи свічку, віск не повинен капати на підлогу, а вогонь не обпекти людину.
Деякі думають, що свічки не можна ставити за людей, які не пройшли обряд хрещення. Це не так, ім’я людини за яку ви ставите свічку не вдасться написати у церковну книгу.
Походження традиції ставлення свічки.
Християн часто переслідували й вони таємно збирались на молитву без освітлення. Тому, вони використовували свічки. Згодом такий ритуал став частиною служіння Господу.
Віск свічки символізує душу людини, яка готова до покаяння та підкорення волі Божій. А вогонь є символікою надії, яка не залишає людину під час молитви. Свічка є добровільною пожертвою Господу та церкві.
Чому люди ставлять свічки?
Свічки ставлять за здоров’я та за упокій. За здоров’я ставлять свічку, щоб подякувати Господу. За упокій, щоб вшанувати пам’ять померлих. Одразу ставити свічку не потрібно, бо це потрібно робити правильно. Поставите свічку біля центрального аналоя або перед іконою у храмі, яка вам більше до вподоби. Після свічку перенесіть до мощів Божих угодників, а вже після цього прочитайте молитву та поставите свічку за здоров’я – оберіть будь – яку ікону або за упокій – за прямокутний столик.
Деякі священики вважають, що якщо свічка постійно гасне це поганий знак долі. А деякі вважають, що це просто відбувається через погано виготовлені свічки.
Правила постановки свічок за здравіє.
Свічки ставлять біля будь – яких ікон за столики круглої форми. Бажано ставити свічку біля ікони свого янгола – охоронця. Потрібно прочитати молитву від щирого серця, яку можна подивитися у молитовнику. Просити допомоги потрібно біля таких ікон, як Божа Матір, Матрона Московська, Цілитель Пантелеймон та Христос Спаситель, там й поставите свічку. Саме вони допоможуть вам у важких ситуаціях та вилікують від хвороб. Якщо ви хочете отримати благословення – поставите свічку перед святим ликом Ганни та Якіма. Жінкам при надії потрібно молитись біля ікони святої Богородиці.
Правила постановки свічок за упокій.
У церквах для цього відведені прямокутні столи зліва. Це місце називають канунами.
Не потрібно ображатись на служителів Господу, якщо ті загасили вашу свічку. Багато людей бажає поставити свічку, а місця для цього може не вистачати. Все одно Всевишній вже прийняв ваше жертвоприношення.
Джерело:merezha.co