Прямо зараз! У Зеленського визнали, процес заморожений – взялися за шантаж! Банкова на ногах: скандальні умови

Обмін полоненими між Україною та ОРДЛО заморожений через додаткові умови, які висуває Росія. Йдеться про вибори на окупованих територіях і постачання води до Криму.

Про це розповів координатор групи зі звільнення військовополонених “Патріот” Олег Котенко, коментуючи інформацію про те, що Україна та ОРДЛО обмінялися списками полонених.

“Україна передала ще торік у червні всі ці списки. Вони передавалися через Тоні Фріша (координатор ОБСЄ в гуманітарній підгрупі ТКГ – ред.), він є посередником при передачі списків, і терористи теж повинні були передати ці списки безпосередньо Тоні Фрішу. Взимку ми просто дублювали ті самі списки. Йдеться про те, що на ці списки ніхто ніколи не реагував – ані рік тому, ані взимку, ані тепер ніхто на них не реагує”, – зазначив Котенко.

За його словами, окупаційна влада не бажає проводити цей обмін і постійно придумує відмовки – “про якесь юридичне очищення, якісь вибори, що не відбулися, на окупованій території або COVID-19”.

Експерт вважає, що єдиний дієвий важіль у даній ситуації – це зовнішній тиск на президента Росії Володимира Путіна.

“Йде політичний шантаж. Чому я людей на окупованій території називаю терористами? Тому що вони зараз це використовують як шантаж. Це звичайне пограбування банку, коли утримуються заручники, і потім якісь вимоги виставляють”, – підкреслив він.

На запитання, які вимоги висуває Росія для звільнення українців, Котенко відповів:

“Найголовніше – це політичне питання, проведення виборів до того моменту, коли будуть виведені російські війська з окупованих територій. Це найголовніше питання. Друге питання перекинулося на Крим, тому що в них є проблематика з водою. Вони хочуть до Мінського процесу додати це питання для того, щоб можна було отримати воду в Крим через наші канали. А вони нам віддадуть наших заручників”.

Нагадаємо, членкиня української делегації в ТКГ Тетяна Іванова повідомила, що Україна та ОРДЛО працюють над списками для обміну полоненими. За її словами, обмін списками став “маленьким, але істотним кроком”, який дає надію на звільнення людей з полону.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *