Прямо зараз! Рада на ногах, доленосний закон – потребує змін! Зеленський не чекав: зачепить усіх
Послухав президента, і думаю, що закон про олігархів дійсно варто ухвалювати, але з правками, які усунуть надалі породження нових олігархів, що мають доступ до нової влади. Пише у Фейсбук Юрій Бутусов.
В законі є класна ініціатива – декларація контактів держслужбовців з олігархами, олігархами називають людей з активами понад 2,27 мільярда гривень і широким впливом.
Є одна проблема – а що робити з тими людьми, у кого стан більше 2,27 мільярда, які впливають на медіа і на владу, але РНБО, ну чисто випадково, забуває їх назвати олігархами? Адже агенти олігархів можуть бути і в самому РНБО?
Так ось, щоб не допустити узурпацію влади новими олігархами, пропоную невелике доповнення:
Декларацію контактів держслужбовців подати за останній рік, всім без винятку держслужбовцям – включаючи всіх членів РНБО, президента, главу Офісу президента, міністрів, народних депутатів, суддів, а також пов’язаним з ними особам. І декларувати треба не тільки контакти з олігархами, а й контакти з усіма людьми, громадянами України та іноземцями, розмір активів яких 2,27 мільярда гривень – за ринковими оцінками.
Особливу увагу слід приділити припиненню користуванню держслужбовцями банківськими рахунками в банках багатіїв, розриву договорів між компаніями, якими володіють державні службовці та пов’язані з ними особи – з компаніями багатіїв.
Щоб закон не тільки на минуле працював, але і на сьогодення, і на майбутнє.
Також слід задекларувати всі контакти з контрабандистами і “злодіями в законі”. І якщо люди з активами понад 2,27 мільярда, контрабандисти і “злодії в законі” відвідували будь-які органи влади і відзначені в журналах обліку відвідувачів за останній рік, або на фото і відео, або з ними проводилися зустрічі в будинках і квартирах, це просто треба оприлюднити і пояснити офіційно причини зустрічей.
Не треба карати когось, просто важливо показати суспільству наявність або відсутність взаємозв’язків. Щоб раз і назавжди припинити розмови, що когось запрошували і запрошують для “терок”.
Нульова декларація доброчесності держслужбовців – термін подачі декларації пояснень – один місяць. І раз на місяць держслужбовці та пов’язані з ними особи зобов’язані вносити зміни в декларацію контактів з багатіями, писати з ким і за яких обставин зустрічалися. Упевнений, що суспільство таку норму підтримає.
Закон не скасовує захист прав людини, так що якщо десь недостовірно задекларовані контакти, все це можна оскаржити.