Перерахунок ціни на електроенергію: все будуть платити по-різному
В Україні з 1 серпня Кабінет міністрів планує переглянути тариф на електроенергію. Замість єдиної ціни введуть чотири різних. Вони будуть залежати від обсягу споживання.
Про це розповіли співрозмовники в уряді. Таким рішенням чиновники хочуть захистити приблизно 40% сімей від подорожчання – це ті, хто витрачає до 100 кВт * год на місяць, в першу чергу пенсіонери і невеликі сім’ї.
Якими будуть тарифи?
Як зараз: діє єдиний тариф – 1,68 грн за кожен кВт * год електроенергії;
Як буде: вартість електроенергії розділять на чотири різних тарифу, залежно від обсягів споживання. Практично достовірно відомо, що тарифи будуть:
- для перших 100 кВт * год;
- для об’єму від 100 до 300 кВт * год;
- для об’єму від 300 до 500 кВт * год;
- при споживанні від 500 кВт * год.
Також в Кабміні неофіційно розповідають, що перший тариф (при малому споживанні) буде таким же, як і зараз – 1,68 грн за кВт * год. Наступні два ще обговорюються, а четвертий може досягати 3,5 грн за кВт * год.
Навіщо підвищувати тарифи?
В Україні ціни на електроенергію не переглядалися довгий час. В результаті собівартість струму вже в два рази вище, ніж платимо за нього. Тільки доставка вже згенерованої електроенергії обходиться в 1,6 грн за кВт * год.
Якщо нічого не змінювати, борги всіх учасників ринку електроенергії будуть рости. Рано чи пізно це може призвести до банкрутства підприємств, а це фактично поставить країну перед загрозою віялових відключень і масштабних проблем з електроенергією.
Собівартість струму залежить від регіону, для деяких вона становить більше 3 грн за кВт * год. Але вводити різні ціни для українців з різних областей не будуть. Це б створило соціальну напругу і нерівні умови.
Що робити, якщо немає грошей платити за новим тарифом?
У Кабміні відповідь одна – оформляти субсидію. Ось тільки отримати її можуть не всі, повинно бути одне житло, не більше одного автомобіля, офіційна робота (крім студентів і пенсіонерів) і зарплата, яка не дозволяє витрачати на комуналку близько 15-20% від загального доходу сім’ї.
Джерело:merezha.co