Поки ми спали! Зеленський “влупив” – Лукашенко в істериці: колючий дріт від агресивного режиму! Разом з Литвою
Президент України підписав указ №341/2 021 “Про надання гуманітарної допомоги Литовській Республіці”, який покликаний допомогти Литві подолати міграційну кризу, викликану агресивними діями невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
“Документ передбачає сприяння Литві в подоланні наслідків надзвичайної ситуації, що склалася через стрімке збільшення кількості нелегальних мігрантів з території Білорусі”, – йдеться в повідомленні.
Кабінет міністрів повинен забезпечити надання гуманітарної допомоги Литві для облаштування її державного кордону.
Раніше, 28 липня, на засіданні Кабміну був схвалений проект указу президента України про надання Литві гуманітарної допомоги у вигляді колючого дроту для облаштування кордону з Білоруссю.
Нагадаємо, протягом неділі, 1 серпня, з боку Білорусі до Литви перейшли 289 нелегальних мігрантів, а до сьомої ранку понеділка – ще 109. Це – абсолютний рекорд з початку міграційної кризи, який спровокував режим Олександра Лукашенка.
Цього року кордон Литви з боку Білорусі нелегально перейшли майже 4000 чоловік. Це в десятки разів більше, ніж в 2020 році. Посадові особи Литви впевнені, що збільшення потоків міграції є помстою з боку режиму Лукашенка за санкції і мігрантів завозять в Білорусь навмисно з метою переправлення в Литву. Білорусь говорить, що просто перестала зупиняти мігрантів через санкції ЄС, а Лукашенко навіть заявив, що Литва сама винна в напливі нелегалів.
На початку червня Литва почала будувати паркан з колючого дроту на кордоні з Білоруссю і ініціювала нові санкції проти режиму Лукашенка за провокацію міграційного кризи.
Як повідомляв “Рупор”, під час свого виступу у Верховній Раді президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Крим – це Україна і Литва строго засуджує Росію, закликаючи агресора і його угруповання “невідкладно виконати вимоги Мінських угод”.
“Литва завжди підтримувала вас на шляху до ЄС і НАТО. Ми знаємо краще ніж будь-хто інший, що вас чекають важкі випробування і готові поділитися досвідом. Успіх реформ потрібен насамперед для забезпечення добробуту населення і стабільності держави.
Вірю, що тісна взаємодія між нашими країнами, освіту цифрової економіки могло б відкрити корисні можливості для розвитку української промисловості, підприємств.
Кризe ми подолаємо за допомогою масового щеплення. Особисто добиваюся, щоб лідери ЄС домовилися про солідарне механізмі розподілу вакцин з країнами “Східного партнерства”, – заявив Науседа.
Джерело:korupciya.com