Неймовірно! Зеленський влупив – військові бази НАТО в Україні. Сильна відповідь на провокації Путіна

Урядова делегація на чолі з віцепрем’єром Олексієм Резніковим під час робочого візиту до США зустрілася з керівником Jamestown Foundation Гленом Говардом у вівторок, 10 серпня. Зокрема сторони обговорили можливість розміщення на території України контингенту американських збройних сил.

“Росія вже де-факто окупувала Азовське море й тотально змінила баланс у Чорному, повністю його мілітаризувала. Для України та країн Балтії – це майже гарантована ескалація, а для решти Європи – тотальна залежність у майбутньому і гарантований шантаж. Тому важливим є розширення безпекового пакета для України. Насамперед шляхом розгортання сил ППО, аж до розміщення американських підрозділів”, – заявив Резніков.

На думку заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького, позиція української урядової делегації логічна та доречна. Позаяк України ніколи не буде забагато військової допомоги від США й НАТО, доки існує спільний кордон з налаштованою агресивно Росією.

“Втім, це суто прикладне питання. Союзники зазвичай діють, виходячи зі спільних інтересів й до обопільної вигоди. В чому вигода США з витрат на повноцінну військову базу на теренах наскрізь корумпованої України, з гарантованої різкої ескалації напруження в стосунках з РФ, з необхідності заново домовлятись з країнами Євросоюзу та переконувати їх в тому, що американські бази тут – також і в їхніх інтересах, та не принесуть їм ані політичної, ані економічної шкоди?”, – зазначив Голобуцький.

Іншими словами, що президент Володимир Зеленський може запропонувати своєму американському колезі Джо Байдену в обмін навіть на мінімальне “розширення безпекового пакета для України”? 

“Зараз я не бачу аргументів, якими Зеленський міг би переконати Байдена взятись за настільки масштабну задачу для допомоги Україні. Звичайно, російська ядерна зброя в Криму не може тішити США. Проте країни НАТО мають у своєму розпорядженні багато менш витратних варіантів тиску на Росію. Що може запропонувати їм Україна, аби переконати розмістити на своїй території постійний військовий контингент й відбивати через це постійні політичні, економічні, правові та інформаційні атаки Кремля?”, – підсумував Голобуцький.

Нагадаємо, від 9 серпня у Росії та Україні почалися масштабні військові навчання. Росія планує провести їх не тільки на території країни, а й у включеному Криму, в сепаратистських регіонах Грузії – Абхазії і Південної Осетії, і на своїх військових базах в Вірменії. А в перший день військових навчань в Україні президент країни Володимир Зеленський відвідав базу на острові Зміїний, де перевірив готовність військових до його обороні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *