Просто в залі суду! Тимошенко в шоці – це таки сталось. Спільника викрили – одразу на засіданні. Почалось
Виконувача обов’язків голови правління Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ) Андрія Власенка відправили під нічний домашній арешт. Його також зобов’язали носити електронний браслет.
Про це повідомляє “Слідства.Інфо”. Таке рішення 16 серпня ухвалив Печерський районний суд Києва.
На засіданні став відомий передбачуваний спільник Власенка. Йдеться про бенефіціарного власника фірми “Транссервіс 2008” Романа Терещенка. Слідство зазначає, що з ініціативи керівника ДПЗКУ з вказаною компанією було укладено договір, за яким держкорпорація заплатила приватній фірмі 71 млн гривень.
За словами прокурора, об’єктивних підстав для укладення договору не було.
Також сторона звинувачення просила суд взяти Власенка під варту з можливістю застави в 71 млн грн, а адвокати наполягали на особистому зобов’язанні.
Зазначимо, журналіст розслідувач Гнап висловив думку, що Власенка у ДПЗКУ призначили не випадково, а як результат політичних переговорів. Мовиться про те, що лідерка політичної партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко торгує голосами фракції.
Ще в часи президентства Петра Порошенка вона торгувала голосами своєї фракції в обмін на призначення своїх людей на посади у державних підприємствах,– зазначив Гнап.
Зокрема близько 5 років тому, в обмін на голоси “Батьківщини” призначили людину Тимошенко в ДП “Чорнобильський спецкомбінат”. На держпідприємство у зоні відчуження щороку виділяють мільярди гривень з бюджету.
“У нас немає 100% доказів, але обставини вказують на те, що людину Тимошенко призначили на “хлібну” посаду заради фінансування її політсили в обмін на голоси за держбюджет 2021 року”, – резюмував Гнап.
Варто підкреслити, що це дуже схоже на Ледію Ю. Адже лідер партії “Батьківщина” після виборів пропонувала Зеленському створити неконституційний “наддержавний орган” – Національну комісію з розслідування кримінальних корупційних злочинів представників попередньої влади. Ну, щоб попередника наздоганяти зручніше було…
Однак і з “новим ЧК”, і зі створенням коаліції “молодості і досвіду” не склалося: новообраний президент демонстративно проігнорував пропозиції від “старих облич”, яких він, згідно з передвиборною риторикою, прийшов забрати від влади. Та ще й висміяв Юлію Володимирівну, зло, їдко і без особливої на те потреби.
“Є дуже давня українська традиція. Раз в 5 років Юлія Володимирівна Тимошенко йде в опозицію до діючого Президента, імітуючи турботу про народ”, – написав президент у телеграм в листопаді 2019 року.
Зеленський поясннював, що запропонованих лідером “Батьківщини” кадрів не призначили на “солодкі місця”, так як епоха договірняків закінчилася. І додав: “подивіться, який гарний вигляд має зараз” опозиція”. Така фігура! А знаєте, чому? Тому що зараз їй просто не дають”солоденького”.
І якщо на старті роботи нинішнього парламентського скликання, в серпні-2019, Тимошенко заявляла, що не піде в опозицію, то після процитованих вище слів президента схоже таки образилася і оголосила про перехід в опозицію до п’ятого президента поспіль. А також відповіла в соцмережі, теж перейшовши на особистості.
З тих пір і до цього дня її ключовими пропагандистськими темами є перевірені “Ні зростанню цін і тарифів на комунальні послуги” та “Не допустимо продажу рідної землі”. З пізньої осені 2019 “Батьківщина” з різною інтенсивністю демонструє свою опозиційність, причому досить вибіркову – до окремих рішень і дій влади, які відповідають описаним вище двох ключових тем, з якими вона бореться за збереження свого досить стійкого, слід визнати, електорального ядра, яке хоч і не розширюється, але і не стискається в “зеленому” оточенні.
Цікаво, що в “Батьківщині” в цій грі взагалі не порушують правил української політичної “Санта Барбари”, а ось з боку “нових облич” варто чекати всякого, що і продемонстрував скандал з керівником державної зернової корпорації Власенко. Дивним чином ця історія співпала за часом з підготовкою до нового політичного сезону.
А оскільки сезон цей – не тільки політичний, але і осінньо-зимовий, тобто опалювальний, то нескладно передбачити його напружений хід. Невідворотне і, як прогнозують, істотне підвищення комунальних цін і тарифів, інфляція на ринку продовольства, можливі проблеми в реалізації земельної реформи дадуть опонентам ЗЕкоманди чимало нових аргументів.
А при владі – діаметрально інші завдання: мінімізувати опозиціонерам можливості піаритися на чутливих для населення темах. Головне – не допустити перетікання протестів на вулицю, що відчутно турбує владну команду. І не виключено, що змушує її наносити удари на випередження по опозиційним політичним структурам, які мають досвід в політичній боротьбі.
Часом, як в ситуації з “Батьківщиною”, ці удари здаються несумісними з рівнем потенційних загроз. Немає поки підстав вважати, що до осені партія ЮВТ готує щось таке, чого владі варто всерйоз побоюватися. Принаймні з повідомлень на інформаційних ресурсах цієї партії немає нічого нового.
Там стандартний набір тем: земля, тарифи, субсидії, ціни, зарплати і пенсії, робочі місця, енергетика, медицина і освіта тощо. Це легке покусування влади, а не підготовка настроїв до потужної хвилі протестів. Навіть такі новини зараз з’являються на сайті “Батьківщини” не так часто. Що й не дивно, адже міжсезоння.