Щойно! Ультиматум Зеленського – сталось немислиме: розпустити Раду. Дострокові вибори – країна За!

Верховна Рада планує вже восени ухвалити низку важливих законопроєктів. Їх від України чекають і західні партнери. Якщо цього не станеться, варто пам’ятати, що Володимир Зеленський має право на розпуск парламенту.

Про це 24 каналу розповів політичний експерт Ігор Чаленко. Він вважає, що це може бути одним з важелів Зеленського.

“У президента зараз є право на розпуск парламенту. Якщо народні депутати хочуть і далі перебувати в нинішньому скликанні, вони мають голосувати продуктивно”, – запевнив він.

Президент може натякати на розпуск парламенту та у такий спосіб пришвидшувати роботу нардепів.

“Це та теза, яку вже не вперше озвучує Стефанчук за останні пів року. У такий спосіб хочуть показати позитивний результат монокоаліції,”– сказав Чаленко

Рада планує проголосувати законопроєкт про олігархів, реформу Служби безпеки України, податкові нововведення, які можуть лягти додатковим фінансовим тягарем на українців.

Також характерно для цієї пори вчасно підготувати збалансований проєкт бюджету. Втім розпочнуть з іншого – документів, які потрібні для отримання допомоги від МВФ та інших партнерів.

“Реформу корпоративного управління державними підприємствами, процедури обирання наступного голови Національного антикорупційного бюро. Він має бути в Україні у квітні 2022 року. Це ті законопроєкти, які необхідні, щоб ми отримали транш МВФ”, – зауважив голова фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Законопроєкт про олігархів “обріс” правками. Їх – понад тисяча. Частина з них стосується того, хто визначатиме перелік олігархів.

В законопроєкті мовиться, що статусом “впливового багатія” нарікатиме Рада нацбезпеки та оборони. Втім депутати пропонують залучити інші органи:

  • Вищий антикорупційний суд;
  • Національне агентство з питань запобігання корупції:
  • спеціальну комісію при НАЗК або незалежну комісію, до складу якої входять міжнародні експерти.

Відзначимо, що Президент України Володимир Зеленський має формальні обставини для того, щоб розпустити парламент. Інше питання в тому, що зараз він цього робити не буде, оскільки парламент працює цілком успішно.

Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Формальні обставини існували та існують. Але питання в тому, воно буде здійснено, чи ні; воно вигідно чи ні. Президент чітко дав зрозуміти, що поки парламент, уряд, Офіс президента виконують програму президента, ми існуватимемо як єдина команда. Якщо ні… для нього пріоритет – ідея, час якої настав», – сказав він.

Стефанчук додав, що ситуація в країні не дійшла до такої крайньої межі, за якою розпуск парламенту перетворюється на єдиний вихід.

«Мені здається, що це правильний підхід — не суб’єктивізуватися на тих чи інших питаннях, а виключно поставити в основу ефективну діяльність і досягнення тих цілей і чітких зрозумілих параметрів. Якщо не досягаємо, то якимось чином діяти. Зрозуміло, що і розпуск парламенту, і зміна уряду — це крайні межі. Поки я таких перспектив не бачу», — сказав він.

Відзначимо, що Станом на зараз 64% українців готові підтримати розпуск чинної Верховної Ради та позачергові парламентські вибори

Причому 41% підтримує розпуск парламенту беззаперечно й категорично налаштований на перевибори.

Про це свідчать результати нового соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (УІМ), проведеного спільно з New Image Marketing Group, на тему “Ставлення до дострокової відставки окремих національних та місцевих органів влади”.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *