В ці хвилини! Гриценко врізав: в критичному стані! Олігархи процвітають – численні збитки, де результати?
Антикорупція чи корупція? Державна компанія «Укрзалізниця» у критичному стані, в збитках і багатомільярдних корупційних оборудках на догоду олігархам, пише у своєму Facebook Анатолій Гриценко.
Але це не завадило членам Наглядової ради «Укрзалізниці» регулярно і справно отримувати величезні зарплати, яких не отримують у подібних наглядових радах навіть багатих держав, де підприємства приносять не збитки, а прибутки. Гроші не пахнуть, панове антикорупціонери? Просте питання: хтось із Вас заробив би такі високі зарплати професійною працею у цій галузі, на залізничному транспорті, та ще й працюючи не щодня, а за вільним графіком, час від часу, як це робите Ви? Я дуже в тому сумніваюся.
Для Вас Кабмін запровадив непристойно високі грошові стимули – то де ж результати Вашої роботи, якщо корупційними схемами як до Вас розкрадали, так і при Вас продовжують розкрадати мільярдами? Може, членам Наглядової ради УЗ варто повернути до бюджету отримані ними за всі ці роки зарплати й звільнитися добровільно, за непридатністю? Чи надто багато я від них вимагаю?
Варто зазначити, що Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, що розслідує діяльність Укрзалізниці, просить Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля надати звіти про роботу членів Наглядової ради компанії та відомості про виплачені їм винагороди, що необхідно для визначення правомірності надання винагород згідно законодавства. Про це йде мова у офіційному запиті.
Як зазначено в документі, член Наглядової ради має право на оплату послуг у вигляді річної та додаткової винагород, а також на компенсацію витрат, пов’язаних з виконанням ним своїх функцій. Це передбачено Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів No668 від 04.07.2017. При цьому максимально допустимий розмір базової місячної винагороди не може перебільшувати для АТ «Укрзалізниця» 22 середньомісячні зарплати за видом економічної діяльності за квартал, що передує.
«В той же час критичний стан Укрзалізниці свідчить про невиконання Наглядовою радою своїх функцій в повній мірі. Тому виникла необхідність у проведенні аналізу ефективності роботи членів Наглядової ради АТ «Укрзалізниця» та надання оцінки виконання ними умов договору», – підкреслила у своєму листі голова ТСК.
Оскільки Наглядова рада щороку звітує перед Кабміном про результати роботи і на основі цих звітів формується розміри винагороди, ТСК звернулася до прем’єра з вимогою надати копії усіх звітів Наглядової ради, а також копії актів приймання-передачі послуг, наданих головою та членами Наглядової ради АТ «Укрзалізниця».
«Також просимо надати інформацію про фактичну винагороду голови та кожного члена наглядової ради за період 2018 – 2021 роки, помісячно з розбивкою на базову та додаткову, і обґрунтувати її розміри», – вказано у листі.