Це сталось! НАТО на кордоні – Зеленський вибив, просто у Парижі. Кораблі зайшли – Путін випав, це крах!
Ситуація в окремих регіонах Донецької та Луганської областей лишається доволі напруженою, Росія постійно нарощує кількість військових біля українського кордону.
Чи зможе НАТО надати Україні допомогу, якщо Росія зважиться на новий наступ, та про яку допомогу може ітись – йдеться у матеріалі телеканалу “24”.
Чим НАТО допомагає Україні?
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, звітуючи про підсумки 2020 року, розповів, що НАТО торік інвестувало в 16 різних програм в рамках Комплексного пакету допомоги Україні.
Крім того, за словами Столтенберга, у регіоні Чорного моря союзники виділили свої війська та обладнання для підтримки військової присутності на землі, в морі та в повітрі.
Також у 2020 році НАТО активізувало співпрацю з питань повітряної підготовки та контролю в повітрі та збільшило присутність військово-морських сил країн-членів НАТО в Чорному морі.
Окрім того, діє великий пакет трастових фондів, які працюють в різних галузях з боку альянсу з українськими структурами.
Чи допоможе НАТО Україні у разі нападу Росії?
Навіть якщо допомога буде, вона не буде такою, як нам би хотілось. І чекати на неї доведеться довго.
НАТО – це величезна бюрократична машина. І як у будь-якій бюрократичній машині всі рішення там довго дискутуються та повільно приймаються.
“У НАТО все погоджується консенсусом. Консенсус – це довго і, зазвичай, вони знаходять найменший спільний знаменник. Тому в плані матеріальної допомоги НАТО нам щось надаватиме дуже довго і це буде не зовсім те, чого би нам хотілось. У цьому плані нам набагато краще працювати на двосторонній основі із окремими країнами. Наприклад, із США. Американцям не потрібно для своїх односторонніх дій погоджувати їх в рамках НАТО”, – пояснює 24 каналу військово-політичний експерт Микола Бєлєсков.
За його словами, основне бажання України – матеріально-технічна допомога: системи ураження, системи зв’язку, системи розвідки. Однак це не та допомога, яку можна отримати саме від Альянсу. Ефективніше домовлятись із окремими країнами.
“По системах зв’язку НАТО ще надають якусь допомогу – там є окремий трастовий фонд. А от системи ураження ми від них не отримували. Зрештою, НАТО їх не має, у цьому напрямку це все одно буде допомога окремих країн. Тому, в плані летальної оборонної допомоги – це виключно двостороння основа. Це набагато швидше і про неї можна реально домовитись”, – пояснює експерт.
Звичайно, нам потрібна будь-яка допомога. Але про летальну допомогу потрібно домовлятись з окремими країнами, – підкреслює він.
На питання, чи дійсно, як вважають окремі політологи, НАТО вступиться за Україну у разі повномасштабного наступу Росії відповідає, що навіть якщо Альянс і матиме таке бажання, то Збройним силам України доведеться виграти певний час, щоб реакція відбулась і рішення про допомогу було прийняте.
“Навіть якщо уявити гіпотетичну ситуацію, що НАТО буде готове надати нам протитанкові комплекси, то лише на прийняття цього рішення піде не менше тижня. Потім ці комплекси треба завантажити, перевезти, розвантажити. Після цього бажано навчити наших бійців стріляти із цих комплексів. Тобто моментальної допомоги не буде”, – каже Бєлєсков.
При цьому експерт нагадує, що Україна не має формальних союзників тому ніхто нам нічим не зобов’язаний.
“Звичайно, потрібно вибудовувати стосунки і намагатись співпрацювати із різними країнами. Але будувати політику потрібно виходячи із того, що ми лишаємось сам на сам із противником. Це – найгірший сценарій і спиратись краще на нього”, – каже він.
Водночас підсумовуючи проведені вчора переговори Володимира Зеленського з президентом Франції Емануелем Макроном, політолог-міжнародник, політичний експерт Богдан Мірошников вважає, що Україні особливо сподіватися на Францію і Німеччину не доводиться.
“Не знаю, на що розраховував Зеленський зараз, коли він спочатку то відведе війська від Золотого, то прибере з лінії фронту мінометні групи і контрснайперські підрозділи. Ескалація на Донбасі і поблизу наших кордонів — це все наслідки його політики, де немає ніякого планування. На сьогодні вже пізно щось робити. Треба сподіватися на диво. У той же час Франція з Німеччиною нам не помічники — там скоро вибори і вони зайняті своїми проблемами”, — пояснює експерт.
Богдан Мірошников не думає, що Путін піде на подальшу ескалацію, як би там хто не лякав. Але війська біля кордонів тримати продовжить.
Джерело:korupciya.com