Це змінить все! Борт із США – прямо в руки ЗСУ: історичні переговори! Українці завмерли!

Україна продовжує комунікувати з міжнародними партнерами, щоб отримати більше необхідного нам озброєння. Наразі активно тиснуть на питанні передачі авіації та далекобійних ракет.

На цьому наголосив радник глави ОП Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEDOM.

Як зауважив експерт, наразі тривають переговори з партнерами щодо надання нам іншого не менш необхідного озброєння. Мовиться про штурмову авіацію, а також далекобійні ракети. І відбувається це обговорення прискорено, адже Україна не має часу на зволікання.

Зауважимо, що говорити про літаки та ракети було б вкрай складно, якби не події останніх днів. Німеччина ухвалила рішення передати нам танки Leopard, а США – Abrams. Усе це дозволило нам перейти на наступну сходинку переговорів щодо озброєння.

Наші партнери розуміють, як розвивається війна. Вони розуміють, що штурмова авіація для прикриття живої сили і бронетехніки, яку вони нам же дають, необхідна обов’язково. Точно так само для того, щоб різко зменшити ключовий інструмент російської армії – артилерію, нам необхідні ракети. Тому переговори вже йдуть, переговори йдуть прискорено,– наголосив Подоляк.

Водночас він зауважив, що є низка нюансів. Здебільшого вони стосуються психологічного статусу наших союзників. У них є страх, що “світова архітектура у зв’язку з війною повністю ламається”.

Наразі, за словами Подоляка, вони не можуть відмовитися від певного консерватизму. Утім, переконаний він, за короткий проміжок часу Україні вдасться домовитися і про літаки, і про ракети.

Україна може отримати перші винищувачі.

Про це розповів речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат. За його словами, на нас очікують 2 батальйони винищувачів від партнерів. Кожен із них міститиме по 12 бойових літаків. Наголосимо, що цей раз мовиться не про F-16.

Звісно, для України в пріоритеті є американські F-16. Однак Київ розглядає варіант французьких Rafale і шведських Gripen.

Ігнат зазначив, що Київ не може розраховувати, що ці літаки швидко з’являться на полі бою. Тривають складні політичні переговори щодо цієї операції. Однак, крім того, на навчання пілотів і команд наземного обслуговування потрібно не менше ніж пів року.

Також зазначимо, що наразі точаться дебати щодо передачі Україні літаків F-16. Одні наші союзники обома руками за це. Інші висловлюють побоювання, адже не хочуть ескалації.

Всі розуміють, що Україна наполягатиме на передачі західних винищувачах четвертого покоління, таких як американські F-16. На бажання України отримати бомбардувальники вже відреагували у США.

Заступник радника Білого дому з національної безпеки Джон Файнер заявив, що США “дуже обережно” обговорюватимуть ідею постачання винищувачів з Києвом та його союзниками, – повідомляє 24 канал

Ми не виключали жодних конкретних систем. Ми намагалися пристосувати нашу допомогу до тієї фази бою, в якій перебувають українці, – зауважив Файнер у контексті запитання про надання Україні американських винищувачів F-16.

Заступник міністра оборони України Юрій Сак заявив, що після отримання танків наступним великим бар’єром будуть винищувачі. Наразі Україна має застарілий парк винищувачів, який дістався у спадок від СРСР.

Заступник Олексія Резнікова пояснив, що Україна отримає перевагу на полі бою, якщо матиме сучасні винищувачі, – пише 24 канал

“Якщо ми отримаємо їх (західні винищувачі), то переваги на полі бою будуть просто величезними… Це не тільки F-16 (багатоцільові винищувачі США ) літаки четвертого покоління, це те, чого ми хочемо”, – сказав він..

В свою чергу Джастін Бронк, дослідник аналітичного центру RUSI в Лондоні, сказав, що українські ВПС значно виграють від західних винищувачів з точки зору летального результату повітря-повітря і потенційно повітря-земля.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *