Фінансування окупантів!? Ердогана викрито: з Путіним за одне – зрада України, немислимий скандал!

Турецькі компанії минулого року експортували на десятки мільйонів доларів машин, електроніки, запчастин та інших товарів, необхідних Росії для її збройних сил, згідно з дослідженням торгових даних, що показує, як Москва може підтримувати свої військові зусилля, незважаючи на міжнародні санкції, – пише The Wall Street Journal.

Повідомляється, що щонайменше 13 турецьких фірм експортували товарів на загальну суму 18,5 мільйонів доларів.

Йдеться про пластмасу, гумові вироби і транспортні засоби. Їх продали 10 російським компаніям, на які США наклали санкції за їхню роль у нападі Росії на Україну.

За даними, які проаналізували журналісти, турецькі компанії відправили в РФ щонайменше 3 партії товарів американського виробництва.

Турецькі фірми також відправили до Росії з березня по жовтень 2022 року ліфти, електрогенератори, друковані плати та інші товари виробництва США на суму 15 млн доларів в порушення американського експортного контролю.

Крім того, серед підсанкційних російських компаній, які отримували товари з Туреччини, було дочірнє підприємство російської корпорації “Тактичні ракети”, що виробляє системи озброєння для російського флоту, і “Промтехнологія”, яка потрапила під санкції за виробництво гвинтівок для російських збройних сил.

Серед товарів, які Росія придбала у Туреччині, також були рульові колеса для вантажівок і фільтри для двигунів американського виробництва.

РФ імпортувала конвеєрів і ліфтів американського виробництва на суму майже 8 мільйонів доларів.

Повідомляється, що високопосадовці міністерства фінансів США відвідали Туреччину, ОАЕ та Оман, щоб у цих країнах припинили діяльність російських мереж військових закупівель.

Наприкінці минулого року високопосадовці США попередили Туреччину, що турецькі громадяни можуть бути оштрафовані або ув’язнені за обслуговування літаків американського виробництва, які здійснюють польоти в Росію і з Росії.

З приводу даної теми нещодавно писали WSJ.
Влада США вимагає від Туреччини дотримання авіаційних санкцій проти Росії. Зокрема, туркам пригрозили відповідальністю за обслуговування американських літаків, які РФ продовжує використовувати з порушенням усіх обмежень.

Ці попередження є перевіркою того, чи зможуть США та їхні союзники досягти успіху в ізоляції Росії в довгостроковій перспективі, або чи зможе Москва послабити вплив санкцій, торгуючи з такими великими економіками, як Туреччина, Китай, Індія та арабські країни.

В МЗС Туреччини, міністерстві промисловості і торгівлі Росії та Федеральній митній службі на запити журналістів щодо експорту не відповіли.

МЗС Туреччини не відповіло на прохання видання прокоментувати ситуацію.

За даними WSJ, США попередили, що турецьким громадянам загрожує ув’язнення, штрафи, втрата експортних привілеїв та інші заходи, якщо вони забезпечуватимуть дозаправку та передавати запасні частини для літаків американського виробництва, що виконують рейси з РФ та Білорусі.

Росії заборонено використовувати літаки американського виробництва ще із лютого 2022 року. Санкції було введено у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Обмеження передбачають, що повітряні судна, які містять понад 25% американських запчастин, не можуть літати до Росії чи Білорусі без спеціальної ліцензії. Документ може видати лише підрозділ американського міністерства торгівлі.

Проте російські авіакомпанії продовжують використовувати літаки Boeing, порушуючи заборони. За даними аналітичної компанії Cirium, лише з 1 жовтня 2022 року російські та білоруські авіакомпанії, у тому числі “Аерофлот”, виконали понад 2100 рейсів до Туреччини.

Крім того, РФ буквально вкрала понад 400 пасажирських літаків із лізингу. Ще у березні-2022 президент Росії Володимир Путін видав указ, що дозволяє російським компаніям використовувати літаки, взяті в лізинг, для експлуатації на внутрішньоросійських лініях. Проте такі судна було помічено і на закордонних рейсах до дружніх до Кремля країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *