Гнати з фракції! У Зеленського готують велику чистку – 20 кандидатів. Після гучних скандалів – Ніхто терпіти не буде!

Всередині “Слуги народу” заговорили про ймовірну чистку рядів. При цьому називають конкретні прізвища і кажуть, що список довгий.

У списку – 20 прізвищ

Про те, що керівництво фракції “Слуга народу” може мати плани щодо виключення кількох депутатів, “Вістям” повідомив анонімно один з нардепів від СН. На його думку, мова йде про тих депутатів, які тим чи іншим чином проявили незгоду з керівництвом або діяли демонстративно самостійно в тих чи інших ситуаціях.

Він називає три прізвища – це Юрій Камельчук, мажоритарник, який пройшов в Раду по округу №124 у Львівській області (Сокаль, Червоноград – саме тут в попередньому скликанні обирався постмайданний екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій); Єлизавета Ясько, №15 списку СН (одна з найбільш юних депутатів, “зірка” списку, вчилася в Оксфордському університеті і має великі амбіції); а також Олександр Качура, №49 списку (був адвокатом Володимира Зеленського, займався реєстрацією партії “Слуга народу”).

Непублічним проявом настроїв можна вважати те, що на останньому з’їзді партії “Слуга народу” сталося непорозуміння. На бейджі, який запропонували Юрію Камельчуку, значилося “гість”, а не “делегат”. Той відмовився брати бейдж і спробував пройти в зал без нього, але був зупинений охороною (і, за свідченням очевидців, намагався погрожувати – але скандал в результаті зам’яли, а Камельчука все-таки пустили в зал). За іронією, вся історія відбувалася саме в момент, коли перед делегатами виступав президент.

“Насправді список набагато більший, в ньому близько 20 осіб: це і Максим Бужанський, і Олександр Мариковський, і люди Дмитра Разумкова або ті, хто на нього орієнтуються, скажімо, той же депутат Євген Шевченко, – каже” Вістям “ще один обізнаний співрозмовник. – Однак конкретики по планам поки немає, це скоріше інструмент тиску на тих, хто має свою позицію”.

“Городять хрень в ефірі”

При цьому в кожному конкретному випадку ця позиція має різні прояви. У випадку з Юрієм Камельчуком, за словами співрозмовників, роль зіграв його “Антивакцинний” настрій. “Цілком серйозно заявляю, що я не довіряю жодній вакцині в світі, особливо проти вигаданої хвороби Covid-19”, – висловився він в ефірі каналу “НАШ” в грудні 2020 го. Також з думкою “партії влади” розходиться його заява про подачу дніпровської води в Крим ( “Якщо ми так будемо думати, то через 5-10 років самі можемо не захотіти цю пустелю”, – сказав він).

Проти Єлизавети Ясько грає скандал, який трапився на стику між 2020-м і нинішнім роками, коли їй довелося піти з поста керівника постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ.

Сама Ясько тоді відреагувала дуже емоційно: заявила про розбіжності з колегами, “які перейнялися цінностями і діють методами, несумісними з моїми ідеалами і переконаннями … корупція і девальвація совісті стали нормою життя деяких моїх колег по фракції”, – написала вона в “Фейсбуці “.

Присутність у списку Качури викликає найбільше запитань, адже він є одним з найбільш публічних представників “Слуги”. Втім, його також критикували – за висловлювання про вакцину з РФ ( “Якщо покаже ефективність, будуть рекомендації, будемо зобов’язані закуповувати”). У жовтні 2020 го заява викликала скандал – колега Качури, Єлизавета Богуцька, висловила обурення в “Фейсбуці” так: Городять всяку хрень у відкритому ефірі, а критикувати їх вони ж просять в закритих фракційних чатах, щоб не виносити сміття з хати:” Давайте поклянемося дружити і ніколи не зраджувати один одного! “

Що буде

Журналісти опитали ще кількох депутатів фракції “Слуги народу”, але жоден з них не підтвердив сам факт дискусії про виключення колег. Так само не підтвердила нам ймовірність постановки такого питання і Юлія Палійчук, прес-секретар фракції: “У мене немає інформації про те, що когось збираються виключати з фракції. Ні тих депутатів, яких називаєте ви, ні будь-кого іншого”, – підсумувала Палійчук.

Експерти ж звертають увагу на деякі особливості персон, названих співрозмовниками “Вістей”. Всі вони відносяться до різних груп впливу всередині фракції, мають різних спонсорів, і не можна сказати, що зачистити хочуть “людей Андрія Богдана” або “депутатів, які прийшли з Сергієм Трофімовим” (екс-заступник голови ОП).

“Також, зауважте, в списку немає ні Галини Третьякової (глава комітету з питань соцполітики, яка відзначилася скандальними заявами про” неякісних “дітях. – Авт.), Ні Мар’яни Безуглої – а це депутати, які відзначилися в скандалах. Все тому, що вони не намагаються конкурувати всередині фракції, на відміну від тих, хто потрапив в ваш перелік: вони змагаються як в умовно ультраліберальному, прозахідному блоці, або в лівоцентристській ніші “, – говорить політолог Руслан Бортник. Він не вважає, що мова може йти про виключення, адже якщо їх “підуть”, результативних голосувань стане менше, зате збільшиться внутрішня криза і недовіра всередині фракції.

“У теорії чистка все-таки може відбутися. Але не думаю, що вона торкнеться всіх, хто є в цьому списку, максимум – двох-трьох депутатів, і то – показово, – вважає політолог Кость Бондаренко. -Інші тут же стануть більш слухняними “.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *