Кулеба гостро розкритикував країни Заходу! Не вистачить мужності! Усі деталі морської деблокади!
Глава МЗС України Дмитро Кулеба не вірить у те, що країни Заходу можуть силовим шляхом вирішити питання морської блокади РФ.
Про це він сказав під час Українського сніданку у Давосі.
Кулеба відповідав на запитання про те, чи можуть країни Заходу організувати військовий конвой для супроводу кораблів у Чорному морі.
“Якщо НАТО не закрило небо над Україною у найтрагічніші моменти війни, то чому ж вони зараз розкриють Чорне море, щоб можна було безперешкодно експортувати з України сільськогосподарську продукцію? Я всім серцем буду вітати таке рішення, але я не думаю, що буде достатньо сил і достатньо мужності в західних і інших країн, щоб знайти силовий розв’язок цього питання”, – сказав Кулеба.
Він зазначив, що навіть якщо вдасться досягти домовленостей з РФ щодо відкриття доступу до українських портів, проблема у тому, що Росії не можна довіряти.
“Навіть якщо вони підпишуть якій гарантії безперешкодного проходу – це не означає, що він буде наданий. Будь-якої миті вони можуть порушити угоду, щойно її досягнуть”, – зауважив міністр.
Глава МЗС Литви у понеділок на зустрічі з британською колегою Ліз Трасс запропонував створення військово-морської коаліції для зняття російської блокади з українського експорту зерна через Чорне море.
“Часу дуже мало. Ми наближаємося до нового врожаю, і немає іншого практичного шляху експорту зерна, окрім через чорноморський порт Одеса”, — сказав Ландсбергіс.
“Немає можливості зберігати це зерно і немає іншого адекватного альтернативного шляху. Вкрай важливо показати вразливим країнам, що ми готові вжити заходів, необхідних для того, щоб нагодувати світ”, – додав він.
Ландсбергіс припустив, що військово-морська операція з супроводу — не під егідою НАТО — могла б захистити кораблі із зерном, коли вони прямують через Чорне море та повз російські військові кораблі.
Він припустив, що крім Британії, необхідний захист могли б забезпечити країни, які постраждають від потенційної втрати зерна, такі як Єгипет.
План Литви вимагатиме розмінування частин Чорного моря для забезпечення безпечного проходу, а також угоди з Туреччиною, яка охороняє вхід до Чорного моря.
“Це буде невійськова гуманітарна місія, і її не можна порівнювати із безпольотною зоною. У цьому починанні використовуватимуться військові кораблі чи літаки, або й те, й інше, щоб гарантувати, що постачання зерна може безпечно залишити Одесу та дістатися Босфору без втручання Росії. Нам буде потрібна коаліція охочих — країн, які мають значну військово-морську міць, для захисту судноплавних шляхів, і країн, які від цього страждають”, – пояснив міністр.
джерело:korupciya.com