Пoпередьте ріднuх та блuзькuх! Шахраї придумали нoву схему oбману пенсіoнерів (ВІДЕО)

В Україні набирає обертів нова схема обману пенсіонерів. Журналісти  з’ясували, як не потрапити на виверти аферистів

Уряд дозволив виплачувати пенсії українцям готівкою ще наступні два роки і поки скасував обов’язкове переведення всіх виплат на банківські картки.

За 4 місяці, поки люди готувалися до можливих змін, з’явилися десятки ошуканих. Аферисти придумали схему, як виманити гроші у пенсіонерів.

Про це йдеться в сюжеті «Сьогодні«.

Шахраї видають себе за працівників банку і пропонують швидко і безкоштовно перевести пенсію з пошти до фінансової установи.

«Вони приходять в квартири пенсіонерів і пропонують їм свої послуги з переоформлення документів. При цьому просять пенсіонерів оформити на себе довіреність. Після того, як шахраї отримують довіреність, починають просто знімати гроші з рахунку пенсіонерів, які нічого не підозрюють», – розповіла експерт з кібербезпеки Наталія Бугайова.

Незважаючи на те, що чиновники місяць тому відклали обов’язкове переведення виплат в банки, довірливих все ж вистачає. Олександр Миколайовичі кілька його родичів віддали шахраям близько 25 тисяч гривень.

«Щоб ми не втрачали час – багато документів не привозили, вони кажуть: ми самі все зробимо. Дали доручення, і мати дала, і сестра дала, але потім пройшло два тижні, ми повинні були отримувати пенсії, але ми не отримали. Ми заблокували ці рахунки, переоформили», – сказав потерпілий Олександр Андрейченко.

І ще з десяток як він – ошуканих пенсіонерів-сусідів. Поліція аферистів розшукує. У фінустанові, від імені якої діяли зловмисники, кажуть, що до цього відношення не мають.

«Банк не виступає ініціатором таких візитів однозначно, тому якщо до клієнтів звертаються певні люди з рекомендацією, що ми прийдемо до вас додому і оформимо вам картку, а клієнт сам не звертався в банк – це очевидно якась шахрайська схема», – зазначив представник банківської установи Олександр Жильцов.

Якщо до вас навідалися з пропозицією допомогти з оформленням пенсії – звертайтеся до поліції.

«І запам’ятайте головне: жоден банк, жодна фінансова установа не займається тим, щоб надавати подібні послуги», – підсумувала експерт з кібербезпеки Наталія Бугайова.

Viewed using Just Read

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *