Просто в ефірі! Шуфрич в істериці – йому жорстко вмазали. Правду не приховати – Кошулинський заткнув. Зал аплодує!
Народний депутат України від фракції “Опозиційна платформа – за Життя” Нестор Шуфрич побився об заклад з колишнім народним депутатом від Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, екс-віце-спікером Верховної Ради Русланом Кошулинським.
Це сталося під час ефіру передачі “Свобода Слова з Савіком Шустером”.
Той ефір був присвячений черговій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Між політиками відбулася суперечка щодо тих подій, жертв тієї війни, символів перемоги над нацизмом і української ідентифікації в цілому.
Шуфрич, відомий своєю проросійською позицією заявив, що до “батька народів” Йосипа Сталіна у нього є претензія через те, що його (Шуфрича- ред) рідний Ужгород в 1939 році відійшов “фашистській коаліції” відповідно до “пакту Молотова-Ріббентропа”.
Однак Львів, як зазначає Шуфрич, “завдяки тому ж дідусеві Сталіну вперше за 400 років став українським містом, подобається це кому-небудь, чи ні”.
Проте, нардеп від “ОПЗЖ” вважав за краще не згадувати про репресії, що творилися радянською владою на заході України в період з 1939 по 1941 рік. Варто також відзначити, що Ужгород дійсно знаходився під контролем Угорщини, яка на той момент була союзницею нацистської Німеччини, але це сталося за кілька місяців до підписання пакту про ненапад між СРСР і Третім Рейхом.
Це сталося в березні 1939 року, коли угорські війська окупували Карпатську Україну, яка до цього була автономною областю Чехо-Словаччини і проіснувала в якості незалежної держави де-факто, кілька днів. Крім того, Шуфрич заявив, що “в Другу світову війну СРСР вступив 9 серпня 1945 року, виконав свої зобов’язання згідно з Ялтинської конференції лютого 1945 року.
Він вступив у війну проти Японії, тим самим прискоривши закінчення Другої світової війни, що в цілому визнають в Китаї і США “. Про те, що у вересні 1939 року радянські війська разом з вермахтом взяли участь в розподілі території Польщі згідно того ж” пакту Молотова Ріббентропа “, проросійський нардеп вважав за краще не згадувати.
Далі Шуфрич торкнувся теми символів Другої світової, зокрема, згадав про “гвардійську стрічку”. Він заявив, що існує різниця між нею і “георгіївською стрічкою”: перша є оранжево-чорною, а друга носить жовто-чорний колір.
Політик обурився забороною на носіння стрічок цих квітів, однак він не згадав, що в ряді випадків кольори “георгіївської” і “гвардійської” стрічки повторюють один одного.
Також Шуфрич не став згадувати той факт, що “георгіївську” стрічку носили представники формувань російських колабораціоністів, які брали участь в каральних операціях на окупованих територіях. Натомість депутат згадав, що дивізія “Галичина”, що входила до складу Ваффен-СС використовувала герб Галичини, а саме, золотого лева з трьома коронами. “Але ми ж його не забороняємо. Власівці теж воювали під російським триколором, але росіяни не відмовилися від нього”, – заявив Шуфрич.
У той же час Кошулинський нагадав прихильникові Медведчука про те, що творили радянські війська на території України в роки війни.
“А яка була перемога для українців? З 1939 по 1941 рік радянська влада, яка прийшла в Галичину, зменшила населення на 200 тисяч чоловік! 5% просто зникли. Коли прийшли німці, 80 тисяч людей стояло в черзі на запис в дивізію” Галичина ” нехай вони б зубами рвали цих більшовиків за те, що вони гвалтували, убивали! Яка була різниця між Бухенвальдом і ГУЛАГом, де знищували українців? Ці армії є окупаційними і ми повинні оцінювати з цієї точки зору “, – заявив Кошулинський.
Політик також додав: це не означає, що потрібно відмовлятися від українців, які в роки війни перебували по різні боки фронту. Не потрібно відмовлятися і від тих уродженців України, які пізніше воювали в Афганістані.
“Вони воювали не за власним бажанням. Ми не повинні від них відмовлятися. Це все наші люди. Але ми вважаємо їх окупаційними, оскільки свою незалежність ми відновили 24 серпня 1991 року. Це повинно бути основою”, – зазначив Кошулинський.
Він нагадав, що тільки в 1965 року 9 травня стали відзначати на державному рівні, а також про те, що Шуфрич і ряд депутатів свого часу підписали звернення до Сейму Польщі, в якому йшлося про визнання бійців ОУН і УПА “учасниками геноциду проти поляків “, хоча в той же час і поляки вбивали українців на Волині та Галичині. Нардеп від “ОПЗЖ” не знайшов відповіді на це звинувачення.
Джерело:korupciya.com