Просто в Раді! У Зеленського розчавили Киву – захистився під охороною “тітушок”. З ним розберуться – зламали!
Заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук негативно ставиться до того, що нардеп ОПЗЖ Ілля Ківа захистив кандидатську дисертацію. Про це вона заявила журналістам у кулуарах Верховної Ради
“Бо є люди, які дійсно захищаються, тепер їхні наукові ступені нівельовані. Я бачила, як науковий співробітник спалив дисертацію. У мене мама кандидат медичних наук і сама писала свою дисертацію”, – зазначила нардепка.
Кравчук вважає, що захист Ківою дисертації “кидає тінь” на систему здобуття наукових ступенів.
“Я знаю, що з червня буде набагато складніше захиститися, тому що змінилися правила. Я думаю, Ківа тому і поспішав вскочити в цей останній вагон”, – пояснила заступниця голови фракції СН.
Вона нагадала, що тепер остаточне рішення про надання Ківі наукового ступеня має ухвалити комісія Міністерства освіти і науки, яку очолює міністр освіти Сергій Шкарлет.
“Побачимо, що буде. Я сподіваюся, вони розберуться в цій ситуації неупереджено”, – додала “слуга народу”.
Також додамо, що народна депутатка України від партії “Голос” Наталія Піпа у себе в Facebook зазначила, що в той час, як Кива здобув звання кандидата наук, аспірантка Олеся Яремчук, яка присвятила роботі над власною науковою працею вісім років, не змогла захиститися . Причина банальна – незгода науковиці давати хабарі .
“Це Ілля Кива – кандидат наук із державного управління… І це, на жаль, не жарт. Кива прийшов до Інституту підготовки кадрів з групою “тітушок” і за зачиненими дверима “захистив” свою дисертацію. 13 членів комісії одностайно проголосували “за” і зробили Киву науковцем”, – написала нардепка.
“А це Олеся Яремчук. Вона віддала роботі над дисертацією вісім років життя. Але її не допустили до захисту, бо відмовилася йти за неписаними корупційними правилами. Простіше кажучи – відмовилась давати хабарі. Обидва випадки показують, наскільки система присудження наукових ступенів є прогнившою . І наскільки терміново її потрібно змінювати”, – додала Піпа.
Політикиня наголосила, що у березні у Верховній Раді було ухвалено законопроєкт 4667-1, який передбачає, що з 1 вересня діятимуть нові правила захисту наукових ступенів. На думку Піпи, це має хоча б частково змінити ситуацію і відправити ганебні випадки із псевдозахистами у минуле.
“Впевнена, система буде пручатися, але ми мусимо її зламати! ” – підсумувала жінка.
Джерело:korupciya.com