Прямо на Лівому Березі! Немислимий успіх ЗСУ: спецоперація у розпалі – країна затамувала подих!

Як розповів херсонський активіст Володимир Молчанов 24 Каналу, російські окупанти лише імітують активність на Херсонщині. Незважаючи ні на що, усі їхні дії зводяться лише до обстрілу населених пунктів на правому березі Дніпра.

Як підкреслив Молчанов, останнім часом помітні дивні дії загарбників на лівобережжі Херсонщини.

Зокрема, російські війська на лівому березі знищують лінію оборони, яку самі ж і підготували.

“Є дані, що росіяни засипають свою лінію оборони – так звану “лінію Суровікіна”, яку вони прокопали вздовж південних проток на материковому березі Дніпра, у плавнях”, – повідомив Молчанов.

Він додав, що, ймовірно, окупанти збиралися оборонятися там від комарів. Адже, за словами активіста, навіть на суперсучасних засобах пересування по заболоченій місцевості, порослій очеретом, рухатися дуже важко.

Вони все це засипають. Також йде поступова ротація звідти. Ймовірно, росіяни зрозуміли, що Херсонський напрямок для них – певне відтягування сил від Східного чи навіть Запорізького фронту, де можна ще наступати,– припустив Молчанов.

Він додав, що все, на що здатні зараз росіяни на лівому березі Дніпра – це обстрілювати мирне населення. Адже нікуди рухатися вони не можуть і їм залишається лише помирати під вогнем української артилерії, яка дуже ефективно вражає російські позиції та техніку з правобережжя Дніпра.

Чи можуть ЗСУ форсувати Дніпро?

Херсонський активіст зазначив, що оскільки Росія поступово зменшує присутність своїх військ на лівому березі Дніпра, це відкриває певні можливості для ЗСУ.

За його словами, наразі в українських військових немає можливості для масштабного форсування Дніпра на Херсонщині, адже це нелогічно робити під ворожим вогнем.

Але оскільки кількість російських військ поступово зменшується, то їхня оборона з суцільної стає осередковою. І там, де добре працює наша розвідка та є переваги в БПЛА, є можливість таємно висадитися, захопити певний плацдарм і зненацька вдарити в тил чи у фланг ворога,– сказав Молчанов.

Активіст додав, що далі українські військові могли б розширити звільнений плацдарм, а далі вже за класикою – наводити переправу через ріку. Однак, за його словами, для цього ЗСУ потрібна перевага з повітря, якої станом на сьогодні, на жаль, немає.

Активіст висловив сподівання, що Росія все-таки забере частину своїх військ з лівого берега Дніпра для того, аби перекинути їх для наступу на Донбасі. А тоді ЗСУ зможуть справді здійснити спробу прориву на лівий берег Херсонщини.

“Якщо один плацдарм буде захоплений, це означатиме, що принаймні західна частина лівого берега Дніпра буде для росіян втрачена. Їм не буде де закріпитися і доведеться тікати на схід – за Північнокримський канал”, – сказав Молчанов.

Водночас, за словами начальниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк, Збройні сили України знищили 5 легкомоторних човнів із ДРГ армії Росії в районі островів у гирлі річки Дніпро.

“Це постійна їхня тактика. У тому, щоб виснажувати Сили оборони, щоб проміряти глибину і міцність нашої оборони, зокрема розхитувати загальний психологічний стан мирного населення, яке, за їхнім задумом, не повинно відчувати себе спокійно на деокупованому правобережжі. Тобто це створення постійної загрози не тільки артилерійських обстрілів, а й такого ефекту присутності ворога, які намагаються тиснути на те, що вони обіцяли: “Ми повернемося”. Але це якраз така тактика дії, яка в принципі в нашій протидії виглядає як неуспішна, недосконала, програшна”, — розповіла Гуменюк.

Оперативна обстановка на півдні України залишається досить складною, бо ворог не припиняє обстрілювати мирне населення.

“Проте вона контролюється Силами оборони, які дають відповідну відсіч і продовжують контрбатарейне протистояння. Лінія фронту, як і раніше, проходить через Дніпро, тому це основний вид боротьби зараз і основна мета — це виснаження сил і морального духу ворога”, — додала Наталія Гуменюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *