Прямо в ефірі! Милованов відповів: історія з прізвиськом! Коломойський не чекав – “підставився” перед оліхархом!
Ексміністр економіки України Тимофій Милованов розповів, що йому дали прізвисько “дебіл”, оскільки він “підставився” перед олігархом Ігорем Коломойським.
Про це Милованов повідомив в ефірі програми “Час Голованова” на телеканалі “Україна 24”.
“У мене були і є хороші приятельські стосунки з Гонтаревою (ексглавою Нацбанку. – Ред.). До речі, це прізвисько, вибачте, дебіл, яке мені приліпив Коломойський, а я не знав, як тоді на нього відбутися жартами або взагалі його викликати на дуель, просто досвіду не було політичного… Це було через те, що я захистив Гонтареву, це теж приклад, їй спалили будинок, вона була в Лондоні. І всі почали з неї знущатися, що “так тобі і треба”. Може, десь так і треба, але не потрібно палити будинки людям. І я тоді написав пост, і на мене так піднаїхали медійно. Ставлення в мене до неї позитивне, в мене є певні претензії і питання до того, як це відбувалося, але в той самий час я її поважаю за те безбашене, вибачте, лідерство, яке дійсно дозволило провести певну деолігархізацію в банківській системі”, – розповів ексміністр.
За його словами, прізвисько стало ярликом, який йому причепили.
“Він буде ще довго висіти, він дуже мене ображає, тому що я доктор наук, у мене є публікації. Але підставився сам через недосвідченість. У Штатах у мене було багато публікацій українських, багато міжнародних. Міжнародних “зашкварів” не було, українських багато було, тому що культура різна. В Америці навпаки, треба показувати, що ти людина, робити себе трохи вразливим, тебе за це не б’ють. Як мені передали від Коломойського: нічого особистого, він же сам підставився, я просто вдарив, які проблеми? Просто правила інші в Україні, на жаль”, – зазначив Милованов.
Також під час форуму “Україна 30. Освіта і наука” Тимофій Милованов заявив, що зупинити “відплив мізків” за кордон допоможе створення в Україні належних умов для наукової, творчої та бізнесової реалізації випускників іноземних університетів.
За його словами, у цьому Україні допоможе китайський досвід. Економіст нагадав, що ще на початку 2000-их Китай щороку відправляв на навчання до США 3-4 людини із розрахунку на кожен мільйон населення. Більшість з них залишалися працювати на Заході, додому поверталися лише 17% випускників зарубіжних університетів.
“Зараз же завдяки сформованим у КНР умовам провадження наукової діяльності та ведення бізнесу на батьківщину повертаються понад 70% таких людей. При цьому кількість китайців, які навчаються за межами країни, зросла в 6-7 разів. Тобто, якщо раніше складалося враження, що Америка “витягує мізки” з Китаю, то тепер навпаки — КНР, вирішивши не будувати дуже дорогу систему науки й освіти, шляхом такого собі аутсорсингу “витягує” знання й використовує їх для розвитку своїх науки і економіки”, – пояснив Милованов.
Джерело:korupciya.com