Прямо в кабінеті! Доля Венедіктової вирішена – рішення за Зеленським: таємні переговори. Заміна готова!
Нардеп від Слуги народу Олександр Качура заявив, що співбесіди з кандидатами на посади нових міністрів в Кабмін вже проводяться.
В ефірі телеканалу Україна 24 Качура розповів, що при виборі кандидатів депутати від СН будуть спиратися на думку президента Володимира Зеленського.
“У нас є внутрішня домовленість, оскільки остаточне рішення ще не прийнято і у нас фракція не збиралася. У нас фракція буде збиратися вже перед наступним сесійним тижнем, і ми вже будемо обговорювати конкретно. В першу чергу ми будемо спиратися на думку президента Зеленського. Тому що йому народ України довірив владу, і він має право нам рекомендувати тих кандидатів в міністри, які, на його погляд, гідні зайняти цю посаду. А в цілому треба робити аудит роботи всіх без винятку міністерств і робити висновки”, – зазначив він.
Відзначимо, раніше повідомлялось про те, що Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що в Кабінеті міністрів планують здійснити ротацію трьох-чотирьох міністрів.
«Планується три-чотири кадрових заміни», — сказав він.
Однак, за його словами, називати імена міністрів він не буде.
У свою чергу ЗМІ повідомляють про те, що На останніх нарадах в ОП Володимир Зеленський і Ко, за даними НВ, визначилися з трійкою топ-чиновників, які повинні вже в найближчі тижні залишити Кабмін. Це очільник Міноборони Андрій Таран, міністерка соцполітики Марина Лазебна, а також керівник міністерства з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський (він же — віцепрем’єр).
«У Вашингтоні [під час нещодавнього візиту Зеленського] підписали дюжину угод з Пентагоном, але Таран мало що в цьому тямить. Як він їх втілить?», — задається запитанням один з представників керівництва президентської фракції Слуга народу (СН), який попросив не називати його прізвища.
Тарану в уряді зараз активно підшукують дублера, запевнили НВ відразу два високопоставлені джерела в СН. Але остаточної кандидатури на пост міністра оборони поки немає. Один зі співрозмовників редакції уточнив лише те, що цього разу міністерство очолить «менеджер з цивільного сектора».
Ще один «відставник» — Уруський: співрозмовники НВ з числа топових представників президентської монобільшості звинувачують віце-прем’єра в занадто млявій співпраці з директорами оборонних заводів.
«Ця посада [Мінстратегпром] для роботи в полях. Потрібно було активно їздити по регіонах, слухати і догоджати директорам оборонки, а не відсиджуватися в Києві, — заявило одне з джерел. — Він [Уруський], звичайно, уклав держконтракти [на поставки зброї і боєприпасів до Міноборони з підприємств Укоборонпрому] на 1,5 млрд грн, але це дуже і дуже мало».
Замінити Уруського може, за даними НВ, 62-річний гендиректор Турбоатому Віктор Суботін. Або 71-річний Олег Коростельов, директор держпідприємства КБ Луч.
З Лазебною — схожа історія: вона, за словами представників монобільшості, не змогла якісно запустити держпослугу «пакет малюка» (набір памперсів, одягу та іншого, одноразово і безкоштовно надається новонародженому державою), а значить, з пенсійною реформою, запуск якої Банкова готує на осінь, справи підуть ще гірше. «Спочатку Лазебну сильно захищав [прем’єр Денис] Шмигаль, але тепер і він зрозумів, що у неї нічого не виходить», — вважає один з керівників фракції СН.
До слова, сам Денис Шмигаль, на думку співрозмовників редакції, швидше за все, ще на рік збереже за собою прем’єрське крісло. До нього, мовляв, поки немає серйозних претензій.
«Шмигаль прекрасно вжився в роль тіні Зеленського», — зазначило джерело НВ у монобільшості.
Та й іти на перезавантаження уряду Банкова зараз не хоче — це клопітно й небезпечно.
Настільки ж впевнено може почуватися і генпрокурорка Ірина Венедіктова.
«Інформація про її відставку — це лише чутки. Вона на доброму рахунку в ОП. Передала справу [депутата ОПЗЖ Віктора] Медведчука до суду. Працює, не піднімаючи голови, навіть у вихідні», — заявив на умовах анонімності один з керівників СН.
Повідомлення про відставку Венедіктової, за його словами, продукував Федір Веніславський, депутат СН і представник президента в Конституційному суді (КСУ), — таким чином той мстився генпрокурорці, яка звільнила зі свого відомства його брата Володимира Веніславського.Джерело:korupciya.com