Прямо з Лондону! Гонтарева все – екстрадувати: після РНБО. Термінове рішення – олігарх в паніці!

Україна направила запит Великобританії на арешт та екстрадицію колишнього позафракційного депутата Верховної Ради, бенефіціарного власника банку “Фінанси та кредит” Костянтина Жеваго, який підозрюється у великій розтраті. Нині Жеваго ховається біля Британської заморської території – Гібралтар. Таким інсайдом поділився Телеграм-канал Шептун.


Як відомо, раніше банк “Фінанси і Кредит”, видав фірмам свого власника олігарха Костянтина Жеваго – кредитів на 3 мільярди гривень. В програмі “Право на правду” на 24 каналі йдеться, що вони так і не були повернуті.


Щоб банк не луснув, Жеваго у 2015 році звернувся до Нацбанку з проханням про допомогу. І легко й невимушено НБУ виділив банку олігарха ще 2,5 мільярди гривень так званого стабілізаційного кредиту, який той і не думав повертати.

За якийсь час ці гроші були виведені на банківські рахунки на екзотичних островах, де їхні сліди і загубилися.


До слова, політолог Петро Охотін повідомляє про те, що РНБО зараз активно аналізує діяльність бізнесменів Костянтина Жеваго .


Також Охотін процитував ексголову НБУ Валерію Гонтареву, яка стверджувала, що банк “Фінанси і кредит” штучно підтримували завдяки 6,4 млрд грн державних грошей ще у 2009–2010 роках. Сума рефінансування втричі перевищувала капітал банку, який становив лише 2 млрд. Кредитний портфель банку “Фінанси і кредит” – 29 млрд грн, із яких 22 млрд (тобто 76%) – це кредити компаній Жеваго.

“Про те, що РНБОУ вивчає історію “банкопаду” 2014-го, озвучувалося з початку вересня. Ніхто не забутий, ніщо не забуте. Основна підозра до всіх згаданих імовірних олігархів – те, що вони займалися тіньовим банкінгом. Юридично схеми були розроблені дуже вміло. Самому цікаво, як РНБОУ розрубає цей гордіїв вузол”, – заявив Охотін.

До речі, 9 листопада, пресслужба Національного банку повідомила про те, Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відкрив виконавче провадження щодо звернення стягнення на переданий в іпотеку Національному банку майновий комплекс, що належить ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”.

Виконавче впровадження відкрито на виконання рішення Господарського суду Київської області від 22 червня 2021 року, яке набрало законної сили.

Білоцерківська ТЕЦ є майновим поручителем за зобов’язаннями банку “Фінанси та Кредит” перед Національним банком за низкою кредитів, з яких непогашеними залишається 1,439 млрд грн. Заставна вартість нерухомого майна Білоцерківської ТЕЦ на початок 2015 року становила 1,971 млрд грн (відповідно до договору іпотеки).

У 2015 році Костянтин Жеваго, який на той момент був власником банку “Фінанси та Кредит”, уклав з Національним банком договір поруки про погашення кредитів рефінансування за цими кредитними договорами, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед НБУ.

Оскільки Костянтин Жеваго не виконував взяті на себе зобов’язання за порукою, Національний банк звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва з позовом.

1 жовтня 2019 року суд повністю задовільнив позов, водночас відмовивши у зустрічному позові Костянтина Жеваго про визнання недійсним договору поруки. Рішення набрало законної сили.

Як відомо, в липні цього року Міністерство внутрішніх справ оголосило в розшук Костянтина Жеваго, як особу, що переховується від слідства. Однак ще у 2020 суд заочно призначив для екснардепа утримання під вартою.

Головною причиною, чому колишній власник банку “Фінанси та кредит” перебуває в міжнародному розшуку є розтрата понад 113 мільйонів доларів. Повідомлення про заочне взяття Жеваго під варту є у розшуковому обліку МВС.

У розшуку Інтерполу Жеваго за запитом Державного бюро розслідувань з 2019 року.

У грудні 2019 року дозволили його арешт. Згодом адвокат олігарха заявив, що апеляційний суд скасував рішення про затримання та тримання під вартою його клієнта.

Попри це, у червні 2020 року Печерський райсуд вирішив таки призначити для Жеваго тримання під вартою.Це було зроблено для того, аби встановити місцеперебування підозрюваного та розпочати процедуру його екстрадиції.

джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *