Щойно! Американські ракети – міністр влупив: прямо в Україну – “натовські бази”, Зеленському вдалось!
Міністр закордонних справ Латвії прокоментував ідею розміщення американських комплексів Patriot на території України.
Про це він заявив в інтерв’ю “Європейській правді”.
Як зазначив міністр, бажання України розмістити такі комплекси на своїй території нагадує йому, як Латвія вступила в НАТО в 2004 році, але ніяк не могла переконати Альянс створити реальний план оборони балтійських країн.
“Тоді ми сказали: “Ми хочемо бачити союзників ближче до нашої території”. Минув деякий час, і ми отримали, як їх називає російська пропаганда, “натовські бази”, – сказав він.
“Я думаю, що тут буде аналогічна ситуація. В рамках НАТО ми повинні обговорити всі питання, і де ми зможемо – досягти взаєморозуміння, як ми можемо допомогти Україні. Чи будуть це ракети, чи щось інше – не знаю. Але я думаю, що поки ми не можемо виключити жоден варіант. Усе можна обговорювати” – заявив Рінкевичс.
Нагадаємо, раніше глава офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що Сполученим Штатам потрібно розмістити свої зенітно-ракетні комплекси Patriot в Україні.
Про це Єрмак сказав в інтерв’ю журналу Timе.
Глава Офісу президента переконаний, що це потрібно не тільки для захисту України, а і всього Заходу.
“Україна тримає оборону проти Росії не тільки заради себе, а й заради Заходу. Але де США розміщують свої ракети “Patriot? Найближчі – у Польщі. Вони повинні бути тут”, – наголосив Єрмак.
Patriot – це американський зенітний ракетний комплекс, що перебуває на озброєнні армії США та армій країн-союзників. Уряд США схвалив продаж Польщі ЗРК Patriot у 2017 році.
Також міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що слід знову заявити про підтримку членства в НАТО для України і Грузії, як це було зроблено в Бухаресті в 2008 році.
За його словами, Латвія завжди підтримувала ПДЧ для України і Грузії і підтримує сьогодні.
“Пам’ятаю, як 2008 року це питання майже розкололо Альянс. Переговори і дискусії навколо нього і зараз будуть так само нелегкі, як і багато років тому. Але ми будемо працювати з нашими колегами в НАТО і дивитися, як ми зможемо допомогти Україні” – сказав Рінкевичс.
Він зазначив, що є країни, які підтримують ПДЧ для України, є країни, які поки думають, і є ті, які ставлять запитання.
Однак, за словами міністра, є і інші інструменти підтримки України, окрім ПДЧ.
“Запрошення президента України на зустріч із керівниками НАТО під час саміту Альянсу саме по собі стане дуже великим політичним сигналом. Я думаю, що ми повинні ще раз зробити те, що ми вже зробили в Бухаресті – заявити про перспективу членства в НАТО і для України, і для Грузії” – сказав Рінкевичс.
“У будь-якому разі ми будемо працювати, щоб і в ЄС, і в НАТО Україна отримала максимум можливого. Що зрештою вийде – подивимося” – додав він.
Джерело:korupciya.com