Щойно! Фірташ не чекав – дісталось по повній. Депутати готують нечуване – олігарха “накрили”, буде відповідати!

Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував АТ «Львівгаз» на 75,63 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з розподілу природного газу. Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

«Оштрафовано АТ «Львівгаз» на 75 634 176 (сімдесят п’ять мільйонів шістсот тридцять чотири тисячі сто сімдесят шість) гривень, за вчинення порушення, передбачене пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з розподілу природного газу», – зазначається у повідомленні.

Ні для кого не секрет, що більшість облагазів у країні підконтрольні олігарху Дмитру Фірташу і імовірно штраф буде платити саме олігарх.

Окрім цього, це не єдиний удар по Фірташу і олігарха чекають великі неприємності.

Так, народна депутатка від “Голосу” Інна Совсун скерувала звернення в Антимонопольний комітет України про концентрацію облгазів і газзбутів під контролем бізнесмена Дмитра Фірташа без відповідного дозволу регулятора.

Структури бізнесмена Дмитра Фірташа монополізували ринок газу, наживалися на споживачах і створювали перешкоди для переходу до інших постачальників, щодо цього розгляд має провести Антимонопольний комітет України, ідеться в заяві на сайті партії “Голос”.

“За оцінками Міненерго, газзбути Фірташа витягнули з кишень українців 6 млрд грн додатково, виставляючи ціни на 40% вище ринкових. Народна депутатка “Голосу” Інна Совсун подала звернення до Антимонопольного комітету про концентрацію облгазів та газзбутів без відповідного дозволу регулятора. “Голос” розбиратиметься, як АМКУ допустив концентрацію в одних руках 70% роздрібного ринку при межі монополізації у 35%”, – ідеться в заяві.

Партійці переконані, що влада “має захищати українських споживачів, а не допомагати монополісту наживатися. А компанії Фірташа – відповісти за свої надприбутки”.

“Як захистити людей від олігарха? Контроль над приватними посередниками з боку регуляторів – ось варіант, який має обрати країна з ринковою економікою, яка хоче захистити нас із вами – звичайних споживачів, – зазначила Совсун. – Чекаємо на рішення, часу в нас усіх мало. У травні постачальники повинні будуть оголосити єдину річну ціну, яка має захищати споживачів від сезонних стрибків на ринку газу. Якою буде ця ціна газу – справедливою чи завищеною, як минулого року? Залежить і від регулятора також. І ключова роль у цьому – НКРЕКП та АМКУ”.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *