США і НАТО зpобили чітку ставку на настyпний етап війни, — Гаpмаш
США і НАТО зробили чітку ставку на наступний етап війни. Якість, кількість і характеристики важких видів наступальних озброєнь можуть свідчити, що союзники підтримають стратегію Києва почати генеральний наступ для звільнення захоплених територій. Всіх.
Вони реально оцінюють конвенційне ослаблення Росії і її нездатність за короткий час, 3-6 місяців, створити нову ефективну армію не тільки для наступу, але й для оборони. Завдання полягає не тільки у передачі різноманітної важкої й іншої бронетехніки, великокаліберної артилерії та крупних запасів снарядів та ракет, але й у створенні в середині ЗСУ 12-20 нових бригад, повністю оснащених і переведених на стандарти ведення війни за лекалами НАТО.
Завдання аудиторів США, серед яких багато високопрофесійних військових, – оцінити не тільки ефективність використання американської воєнної й фінансової допомоги та виявити корупційні тромби й хірургічно їх вирізати. Але й оцінити спроможність українських вищих політиків і воєнних діяти єдиною командою, не допускаючи внутрішньої контрпродуктивної боротьби. Підстави для цього існують. Невидимі оку. Якщо не рахувати особисту польську зустріч Залужного із Міллі.
Розуміючи це, Кремль в рази посилив інформаційно-психологічні операції. З одного боку, світ, особливо нейтралів, лібералів і різноманітних ультрас, продовжують переконувати в неадекватності, ірраціональності й соціопатичності Путіна. Який може вдатися до «ultima ratio-аргументу». Тобто, ядерної бомби.
Навіть Трамп злякався. 26 січня у своїй Truth Social він написав: «Спочатку танки, потім – ядерна зброя. Зупиніть цю безумну війну зараз же. Це так просто зробити». Хоча сам ще нещодавно погрожував Північній Кореї ядерною зброєю. Це якось працює. Поки що, як абстрактна і далека загроза, яка в існуючому світі не може бути реалізована.
Але стрілки на символічному «годиннику судного дня» переведені на 10 секунд вперед. Ближче до ядерної опівночі». Рейчел Бронсон, керівник проєкту, пояснила, що до «точки ядерного Апокаліпсиса залишилося 90 секунд». Це найбільш високий рівень ризику для людства з 47-го року. Враховуючи й Карибську кризу. Загроза ускладнюється високою вірогідністю втрати контролю над ситуацією.
Росія все сильніше тисне на кнопку «ядерного страху». Якщо інші ядерні держави максимально дистанціювалися від публічних розмов про ядерну зброю, то офіційні особи Росії систематично піднімають градус напруги її застосування. В, можливо, найближчим часом. Проти Заходу й України. Хоч Захід і немає будь-якого воєнного конфлікту з її збройними силами попри її агресію і провокації із застосуванням інструментів війни.
Союзники уникають навіть непрямих воєнних дій на території України: не проводять широкомасштабну підготовку військових ЗСУ, разом із відмовою створити на території України захищені своїми воєнними ресурсами логістичні бази, транспортні аеродроми та ремонтні заводи.
Українці навчаються у США й інших країнах НАТО. Це сповільнює процес воєнної допомоги, логістику. Чого й добивається Кремль акціями «ядерного стримування».