Терміново! Чалий влетів: оборонна угода з США! Путін не чекав. Зеленський їде до Вашингтона

Україні треба укласти базову оборонну угоду з США, яка надала б можливість якісно змінити двосторонню безпекову співпрацю. Час до візиту Президента до Вашингтона слід використати для досягнення цієї мети.

У 2015-2019 роках таку думку посол України в США Валерій Чалий висловив на брифінгу з нагоди презентації проєкту «Дорожньої карти посиленого стратегічного партнерства Україна-США» – повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У США є (оборонні) угоди, які дають гарантії безпеки, наприклад, з Японією, Південною Кореєю або Ізраїлем, зокрема з Японією – аж до застосування збройних сил США для захисту союзника. Очевидно, що це великі амбіції. Ми реалісти і говоримо зараз про те, щоб фіксувати не отаке залучення американських військ, а, можливо, всі інші елементи, які надали б змогу здійснити якісні зміни в нашій двосторонній співпраці у сфері оборони. Для цього потрібна саме така базова оборонна чи безпекова угода», – сказав Чалий.

Він зазначив, що, за його інформацією, в рамках підготовки візиту Президента України до США в розробці є три документи – стосовно спільних дослідницьких робіт у сфері оборони, спільного освоєння космосу і проєкт оборонної угоди.

«Але, наскільки я знаю, це не та оборонна угода, про яку ми говоримо… Я думаю, що зараз час підсилити наші позиції і внести це у драфти навіть тих угод, які вже попередньо розглядалися», – зазначив експосол.

За його словами, без такої оборонної угоди навіть отримання Україною статусу основного союзника США поза НАТО може бути тільки політичним сигналом.

«Якщо є базова оборонна угода, то можна і статуси називати й інше. Якщо цього немає, то пустий статус, без наповнення, навряд чи дасть той результат, на який ми розраховуємо», – спрогнозував Чалий.

Своєю чергою старший науковий співробітник Атлантичної ради і посол України в США у 2005-2010 роках Олег Шамшур акцентував, що результативність візиту Президента України до Вашингтона визначається на етапі його підготовки.

«Сподівання, що якимось чином можна кардинально щось змінити і когось переконати під час візиту, абсолютно нереальні», – зауважив дипломат.

У цьому контексті він закликав членів української переговорної команди і американських партнерів, «максимально конструктивно та ефективно» використати час до початку візиту.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і керівник Офісу Президента Андрій Єрмак 4-5 серпня відвідали Вашингтон для підготовки візиту Президента Володимира Зеленського до США, який відбудеться 30 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *