Терміново! Шмигаль догрався: це кінець. Заяви на стіл. Кабмін трясе – тотальна чистка влади!
Нещодавно політичний аналітик Руслан Бізяєв розповів, коли відправлять у відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, і чи означатиме це, що разом з ним розпустять і весь Кабінет міністрів.
Говорячи про відставку Шмигаля Руслан Бізяєв зазначив, що наразі обговорюється певний шорт-ліст, вже.
Мало того експерт розповів, чому досі не звільнили прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
“Просто шукають компромісну фігуру, за яку буде 226 плюс голосів. Тому що всі голосування у нас як і раніше ситуативні у Верховній Раді. Голосує фактично тушка коаліції чи латентна коаліція, як я її називаю. Як тільки буде чітко та однозначно визначено, що є кандидатура, за яку буде 226 плюс голосів — відбудеться відставка Шмигаля. Швидше за все за власним бажанням теж. І буде призначено нового прем’єр-міністра”, – сказав Бізяєв в ефірі програми “Що далі” з Вікторією Панченко на каналі “Знай 24”.
Він також зазначив, що це явно не означатиме, що разом із прем’єр-міністром у відставку відправлять і весь Кабінет міністрів.
“Відставка всього Кабміну може спричинити парламентську кризу. Аж до дострокових парламентських виборів. А це зараз нікому не вигідно… Зараз обговорюється певний шорт-ліст уже. Наші, як завжди, як тільки осінь — одразу шорт-ліст можливих кандидатів на посаду прем’єр-міністра”, – додав аналітик.
Нагадаємо, вчора народні депутати України відправили у відставку кілька міністрів Кабміну Дениса Шмигаля.
Однак заміна окремих міністрів не змінить політики уряду, відтак не підвищить його ефективності, запевняє у коментарі Радіо Свобода політичний експерт Валерій Клочок. На його думку, якщо очільників відомств Верховна Рада звільнила через провали у галузях, якими вони керують, то відповідальність з міністрами має розділяти й голова Кабінету міністрів Денис Шмигаль.
«Треба замінювати прем’єр-міністра, який, згідно з законодавством, несе відповідальність за наслідки своєї роботи, а той, хто ініціював його призначення матиме політичну відповідальність.
Але Шмигаля не чіпають, попри провали в енергетичній сфері, інвестуванні, у медичній галузі. Свого часу чимало говорили, що Денис Шмигаль був наближеним до олігарха Ріната Ахметова. Він дійсно працював у структурі Ахметова. Але сьогодні, коли очевидним є конфлікт по лінії Зеленський-Ахметов, Шмигаль залишається на посаді. Мені так видається, що Шмигаль зрозумів, що йому комфортніше і доцільніше буде залишатися в орбіті президента Зеленського, ніж в орбіті Ахметова.
Якщо подивитися на риторику Шмигаля від самого початку його урядування, то побачимо, що усі свої тези він починає зі слів «за дорученням президента», «на виконання указу президента України». Тобто він підкреслює тандем у співпраці з керівництвом Офісу президента та самим президентом», – каже Клочок.
А от на думку політолога Володимира Фесенко ризики відставки для Шмигаля можуть виникнути у 2022 році.
“Шмигаль за нинішніх умов демонструє дива політичного виживання. Як мінімум, до кінця 2021 року він точно протримається, але ризики цієї зими будуть і для нього достатньо серйозні” – розповів Фесенко в авторській програмі Сергія Лещенка “Що це було?” на 24 каналі.
Та додав:
“Тут теж специфічна закономірність. Коли кажуть про якогось прем’єра, що він слабкий і довго не протягне, що через кілька місяців чи рік його звільнять, але людина тримається. Така історія свого часу була з Гройсманом. Щороку пророкували, але він протримався понад 3 роки. Він за терміном перебування на посаді другий після Азарова”
Джерело:korupciya.com