У ці хвилини! “Темні часи” для Порошенка, страшна “помста” за Іловайськ: безславний кінець…
Сили АТО наприкінці серпня 2014 року в результаті важких боїв потрапили в “котел” під Іловайськ Донецької області. Російські окупанти обстріляли “зелений коридор”, по якому за домовленістю мали виходити українські військові та добровольці. Тимчасова слідча комісія парламенту з розслідування Иловайскої трагедії оцінювала загальні втрати в тисячу чоловік.
Президент Володимир Зеленський під час виборчої кампанії особисто запитував у тодішнього “гаранта” Петро Порошенка, чому ніхто не поніс відповідальність за трагічні помилки. Чіткої відповіді не послідувало. Тепер слідство має намір розсекретити матеріали “справи Іловайська” .
“Суспільство має знати причини і обставини загибелі військовослужбовців під Іловайськом. Матеріали, скоріше за все, будуть розсекречені за винятком відомостей, що становлять державну таємницю. Якщо згадати роботу тимчасової слідчої комісії (ТСК) з Іловайська, то до неї залучили нардепів, які мають доступ до державної таємниці”, – пояснив військовий журналіст, екс-спікер Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.
Висновки ТСК на чолі з нардепом-кримчанином Андрієм Сенченком істотно відрізнялися від того, що писали в своїх звітах Юрій Луценко і його підлеглі. Восени 2014 року, коли комісія ще продовжувала роботу, Андрій Сенченко публічно стверджував, що відповідальність за “Іловайський котел” лежить на тодішньому президентові Порошенку.
“Є серйозна стратегічна помилка президента по невведенню воєнного стану. У складний воєнний час глава держави повинен відмовитися від деяких повноважень і взяти на себе повну відповідальність, керуючи ставкою Верховного головнокомандувача”, – говорив Андрій Сенченко, представляючи попередні результати роботи комісії.
Він також наполягав, що відповідальність за трагедію повинні розділити між Валерій Гелетей і Віктор Муженко.
“Серйозною помилкою президента було призначення Валерія Гелетея і Віктора Муженка. На Муженка та його заступника лежала конкретна відповідальність, але вони не приймали рішення в критичній ситуації… Міністр оборони мав можливість вплинути на вирішення ситуації в Іловайську, оскільки ще 23 серпня володів інформацією про небезпеки в місті”, – говорив глава ТСК.
Згодом Андрій Сенченко розповідав, що Петро Порошенко і його адміністрація тиснули на парламент восьмого скликання з метою зупинити розслідування.
На запитання про те, хто винен в Іловайській трагедії, ексголова слідчої комісії заявив: “Чітко написано, що перший і головний це Головнокомандувач Збройними силами України того часу Петро Олексійович Порошенко. Безумовно є відповідальність керівника генерального штабу Віктора Муженка.
“Офіс президента, у той час, Порошенкв системно тиснув на парламент 8 скликання для того, щоб не відновлювалася робота цієї комісії. Але це позиція Порошенка, Ложкіна і інших”, – заявив він.
Він також зазначив, що за його головування слідча комісія у справі Іловайської трагедії досягла більше результатів, ніж слідча група Генпрокуратури.
“Ви ж розумієте, що є політична парасолька над основними персоналіями, які брали участь в цьому. Зрозуміло, що Путін головний персонаж”, – заявив Сенченка, додавши про відповідальність і інших представників військового і політичного керівництва країни.