У неділю була на хрестинах, а ім’я дитини до сих пір не виходить з голови

Нас з чоловіком у неділю покликали на хрестини дитини. У його кращого друга сестри народився первісток, він ще наш кум. Я не розумію, для чого вона нас запросила, адже ми до неї не маємо ніякого відношення, але відмовляти нам було незручно.

Ми з чоловіком відразу домовилися, що на банкет не підемо, а тільки під’їдемо до храму, щоб привітати і висловити повагу. Не більше. Так як з нами було двоє наших дітей, які ще маленькі, а залишити з нашими батьками ми не можемо, а стороннім людям ми не довіряємо.

Відразу зазначу, що сім’я сестри кращого друга живе в селі. Думаю, що всі розуміють, які там традиції і звичаї. Коли ми під’їхали до церкви, то побачили біля неї натовп людей. Я тоді подумала, що зібралося все село. Ймовірно, так й було.

Ясна річ, що після хрещення вся ця юрба вирушила в кафе відзначати. А винуватці торжества влаштували бенкет на весь світ. Кум нам розповідав, що весілля меркне в порівнянні з хрестинами – там буде все. І молочні поросята на столах, і цигани з музикою і танцями, і гуляння до ранку. Ось так проходить хрещення дітей в селах, якого я не розумію і не зрозумію.

Але найбільше мене здивувало те, яке ім’я дали батьки малятку. Коли я його почула, то зовсім не зрозуміла їх. Я вже звикла до Адель, Евелін і Глорій, але то ім’я, я чула вперше …

Назвали вони свою дочку Табіта … я перепитувала кілька разів, оскільки не могла зрозуміти точно, як правильно воно вимовляється. Спочатку ми вирішили з чоловіком, що у імені японське походження. Але прочитавши в інтернеті, я дізналася, що воно належить до грецьких.

Зрозуміло, що малятко піп православної церкви відмовився хрестити під цим ім’ям. Тому в святках було вибрано ім’я Тетяна. Зізнаюся, не люблю засуджувати батьків за те, яке ім’я вони обрали для своєї дитини. Вважаю, це їх особистою справою. Ніхто не має права нав’язувати їм свою думку.

В даному випадку я теж нікого не засуджую, а просто не розумію. Не більше. А ще дивуюся такій багатій фантазії. А ще співчуваю цій дівчинці, яка все життя буде носити ім’я Кривошеєва Табіта Петрівна. Саме таке повне ім’я у неї.

Коли моя знайома назвала свою дочку Франческа, в честь Папи Римського Франциска, я думала, що в нашій країні вже більше крутих варіантів не почую. Але життя підносить сюрпризи. Ім’я Табіта переплюнуло Франческу і інші новомодні імена.

Природно, якщо постійно називати дитину на ім’я, то можна звикнути. Може бути, через деякий час, воно вже не буде найдивовижнішим, яке я чула в нашій країні.

Мама дівчинки дозволила публікувати статтю і написати її ім’я. Оскільки дівчинку вже охрестили, але свідоцтва ще немає, їй тільки три тижні. Матері дитини цікавить думка людей, вона прочитала цю статтю.

Днями батьки збираються йти оформляти свідоцтво і ще думають: Табіта або Тетяна по хрещенню, адже перше майже нікому не сподобалося з родичів. Я свою думку теж їй відкрито висловила. Так що буде цікава ваша думка.

Джерело:merezha.co

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *