Ультимутум владі! Тарифний майдан, розбиті вікна і вибіті двері: прорвалися. Прямо під Радою – депутати на ногах
За повідомленнями користувачів у Facebook нещодавно під Радою знову пройшла акція проти підвищення тарифів ЖКГ. Вже третя за останні тижні. Люди зібралися попри досить холодну погоду. На місці чергувало близько 20 правоохоронців.
Організатором виступає ГО “Ні корупції”. Основні претензії все ті ж – висока ціна опалення та гарячої води у платіжках ЖКГ. Люди скаржаться, що не тягнуть нинішні тарифи. Основне гасло – «зупинити тарифний геноцид». Як відомо, для житомирян платіжки на доставку газу можуть зрости на 600-900 грн.
Тому 25 жовтня люди вийшли на мітинг до АТ «Житомиргаз» протестувати проти підняття у 2,5 рази тарифів на розподіл газу. Цікаво, що мер, попри заклики, на мітинг не прийшов.
У Житомиргазі мало відбутися громадське обговорення, натомість житомирян зустріли закритими дверима. Тому мітинг розпочався із вибитих дверей та розбитого скла.
«Ми прийшли на громадське обговорення. Хоча зараз це виглядає, як мітинг. Піднімати тарифи в 2,5 рази – економічно необґрунтовано. Сьогодні вони заклали в ці тарифи 330 мільйонів прибутку, і вони не соромляться обкрадати людей, платити низьку зарплату працівникам, проте топ-менеджменту вони платять сотні тисяч щомісяця. Це обкрадання не тільки народу, а і власних працівників. Двері зачинені. Ми будемо викликати поліцію, фіксувати незаконні дії “Житомиргазу”», – зазначив депутат облради Руслан Годований.
Активісти не чекали, поки до народу вийде хтось від «Житомиргазу» та виламали двері.
«Відсьогодні демократія в Житомирі закінчилася. Сьогодні ми починаємо працювати, як народна диктатура. Ми не дозволимо щоб відбувався грабіж народу», – виголосив активіст.
Обурений натовп разом із депутатами, журналістами та активістами потрапив всередину, де стояло близько 5-ти охоронців. Пропускати громаду до керівництва або ж покликати його спуститися вниз відмовилися.
Активісти зазначили, що хочуть уточнити у керівництва «Житомиргазу», чи дійсно підніматимуть ціну на транспортування газу.
«Тут буде реальна бійня зараз, якщо не вийде керівництво. Ви вже довели людей… Чого ви закрили двері? Ви знали, що прийде громада!», – додають протестувальники.
До слова, гучні тарифні майдани, які накрили Україну минулої зими, змусили Офіс президента перестрахуватися. В опалювальний сезон 2021/2022 українці заходять без сюрпризів – з низькими тарифами на тепло, газ і електроенергію.
Ще до президентських виборів навесні 2019 року, за словами “тарифи” і “комуналка” у Зеленського йшли “конкуренція” і “боротьба з монополією”. У своєму передвиборчому ролику команда майбутнього президента обіцяла навести жорсткий порядок в сфері комунальних послуг: збільшити видобуток газу і знизити споживання енергоресурсів завдяки програмам енергоефективності.
За два роки концепція змінилася. На зміну “конкуренції” та “ефективності” прийшли “інтереси громадян”. Так конкурентні ціни на газ для населення виявилися “занадто великими”, а тарифи на тепло і електроенергію – “високими” і “не до снаги”.
Обережність Зеленського виправдана: світові ціни на газ і електроенергію на конкурентних ринках Європи б’ють рекорди. Зниження цін і тарифів допомагає уникнути цієї зими комунальних шоків для українців і водночас дає президенту політичні дивіденди.
А нещодавно президент всіх запевнив:
“Хочу всіх заспокоїти. Вважаю, багато важливих, предметних, а найважливіше, що своєчасних дій зробив уряд, зробила влада. На сьогодні достатньо газу для суспільства, достатньо газу для споживачів за дуже нормальними цінами, порівняно з європейськими цінами”.
Щоправда, більшість популістичних політиків користуються тим, що питання газу стоїть гостро – особливо, це прослідковується у риториці Юлії Тимошенко. Наприклад, вона заявила, що “Європейський газ – це найбільший обман, тому що Україна завжди користувалась російським”. І вона продовжує рогоняти паніку стосовно тарифів.
Джерело:korupciya.com