В ці хвилини! Історичне рішення – Зеленський добив: 269 за, рішення прийнято. Олігархи в шоці

У четвер, 23 вересня, Верховна Рада на пленарному засіданні ухвалила у другому читанні закон “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” (№5599), – повідомляє офіційний вебпортал парламенту України.

Закон передбачає створення Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), визначає порядок включення осіб до Реєстру та наслідки такого включення, запроваджує декларування публічними службовцями контактів з особами, включеними до зазначеного Реєстру.

Нардепи розглянули законопроект за скороченою процедурою, що викликало обурення в опозиції.

У підсумку законопроект все ж розглянули – його підтримали 279 народних депутатів. «Проти» цього проекту закону проголосували 54 парламентарі, ще 27 – утрималися. При цьому проти виступили народні депутати від «Євросолідарності» – 23 нардепи та ОПЗЖ – 20.

До другого читання надійшло понад 1 270 поправок до цього законопроекту, 59 із яких комітет врахував. На засіданні парламенту 13 із них поставили на голосування.

Законом встановлено, що «Рішення про визнання особи такою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), приймається Радою національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабінету Міністрів України, члена Ради національної безпеки і оборони України, Національного банку України, Служби безпеки України або Антимонопольного комітету України».

Це рішення згідно із Законом набирає чинності з дня офіційного опублікування указу Президента України про введення його в дію і є обов’язковим до виконання.

Особи, які потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов’язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками. Їм буде заборонено фінансувати партії і брати участь у великій приватизації. Крім того, олігархам і держслужбовцям треба буде звітувати про контакти між собою.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Його введуть у дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Джерело:korupciya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *