В ці хвилини! Кива прозрів – просто в Раді. Взяти його, це таки сталось. Термінова втеча – ветеран АТО не став мовчати
Народні обранці запропонували ввести штрафи за плагіат наукових робіт.
Тобто, купувати реферати, курсові, дисертації та інші академічні тести заборонять на державному рівні. Власне, їх і раніше не можна було купувати, але декого це абсолютно не зупиняло.
З такою ініціативою, зокрема, звернулися “Слуги народу” та народні обранці від ОПЗЖ. У лавах останніх – декілька десятків кандидатів та докторів наук.
Автори документу визнають, що в Україні існує величезна проблема з поданням академічних текстів, отриманих від інших фізичних або юридичних осіб як власних результатів навчальної та наукової діяльності.
У зв’язку з цим нардепи пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні порушення новою статтею.
Після феноменального захисту дисертації Іллею Кивою, наукова спільнота сказала кандидату йти на повторний захист дисертації. Перевірка повинна з’ясувати, чи розуміє взагалі нардеп хоч щось у своїй темі, чи орієнтується в роботі й чи зможе довести, що дисертаційна робота та інші його наукові статті існують і взагалі належать саме йому.
Лише після цього, науковий ступінь Киви затвердить атестаційна комісія Міністерства освіти й науки. Однак вона таки затвердить, бо очолює її сам міністр Сергій Шкарлет, який теж не з чуток знає, що таке плагіат.
Кива щодо свого додаткового захисту обурюється. Його підтримали Бужанський та Дубінський, що і не дивно. Вони попереджають владу про те, що це вб’є рейтинг партії “Слуга народу”.
Зазначимо, після гучного захисту нардепом із ОПЗЖ Іллею Кивою своєї кандидатської дисертації, його постать почали активно обговорювати у пресі і соцмережах.
Здача дисертації Кивою 26 квітня 2021 року супроводжувалась присутністю “тітушок”, перешкоджанням роботі журналістів та вкрай лояльними науковцями, які одноголосно підтримали роботу політика. Водночас, за інформацією журналіста Данила Мокрика, який ознайомився із працею Киви, сторінки видань, де мали би розміщуватись наукові виступи політика, відсутні у зазначених книгах, а англомовна стаття Киви була перекладена через гугл-транслейтор.
Сам Кива назвав свою кандидатську шестирічною працею, яку він писав, аби бути прикладом для свого сина. Зауважимо, що після обурення і активного обговорення цього прецеденту у медіа, наукового керівника Киви звільнили з роботи. Втім, політик-опозиціонер пообіцяв – прийде до влади, зробить свого керівника міністром освіти і науки України.
Щоб розуміти хто такий Ілля Кива, потрібно ще раз пройтись по його скандалах.
У жовтні 2019 року на засіданні Верховної Ради журналісти “застукали” Киву за пікантним заняттям – після розмови по телефону політик активно почав масажувати свій статевий орган. В цей самий час спікер парламенту Дмитро Разумков обговорював черговий законопроєкт.
Коментуючи відео, Кива зазначив, що просто “поправив дещо”, а відео після цього змонтували і продовжили. Журналісти також зафіксували, що така поведінка Киви почалася після розмови з дівчиною, яка була записана у нардепа в телефоні як “Юля конкурс красоты Одесса”.
У січні 2020 року в одному з київських ресторанів Кива вступив у словесну перепалку з ветераном АТО Михайлом Майманом. Згодом нардеп із ОПЗЖ підійшов до чоловіка і вдарив його головою, втім, Майман не розгубився і вдарив Киву у відповідь. Після цього інциденту політик отримав підозру у вчиненні важкого тілесного пошкодження, а ветеран опублікував відеозвернення, в якому назвав свого опонента наркоманом.
На даний час, Ветеран АТО Михайло Майман, на якого напав нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива в одному з київських ресторанів, повідомив, що покинув Україну через тиск правоохоронців, які хочуть отримати від нього свідчення проти мера Києва Віталія Кличка та голови виконкому партії “УДАР” Артура Палатного.
“Я прокинувся вранці від того, що вдома у мене обшуки. Співробітники СБУ нічого не знайшли і запропонували дати свідчення, написані ними на Палатного. Якщо я не погоджуся на їх умови, обіцяють вручити підозру в нанесенні легких тілесних ушкоджень Іллі Киві”, – заявив Майман.
Він додав, що побоюється за себе і членів сім’ї, але не збирається давати свідчення на своїх друзів і знайомих. У планах Маймана повернутися в Україну і відстоювати свої права в суді. Але якщо тиск на нього продовжиться, Майман обіцяє поїхати в Європарламент і дати свідчення про свавілля правоохоронної системи в Україні.
Ну і на останок, у лютому 2020 року Кива під час парламентського засідання переписувався із російським політиком Володимиром Жириновським, якого нардеп із ОПЗЖ підписав “Жирик Владимир Вольф”. Під час спілкування з російським колегою Кива, використовуючи нецензурну лайку, скаржився на непрофесійний уряд та неможливість відновити дружні стосунки між Україною і РФ. Коментуючи цей інцидент, Кива заявив, що не бачить у спілкуванні з Жириновським нічого недозволеного. Втім, у пресслужбі Жириновського від Киви “відхрестилися”, заявивши, що не знають, хто це такий.
Джерело:korupciya.com