В Україні зник майже весь урожай черешні…
Цього року черешня на ринку буде продаватися дорого. У розпал сезону ця ягода, якщо і подешевшає, то зовсім незначно. І говорити про розпалі сезону, мабуть, не варто, тому що його не передбачається. Українські садівники втратили левову частку врожаю черешні. Про це розповіла агроном-садівник компанії «Аврора» Євгена Никитюк.
Вся причина – в нестандартних погодних умовах. Весна сильно затрималася і прийшла з холодами і проливним дощем. Тому розраховувати на хороший або хоча б прийнятний урожай кісточкових плодів не доводиться, говорить фахівець.
Поки оцінити масштаб втрат неможливо, адже дощі не припиняються і, судячи з прогнозів, будуть йти ще деякий час. Однак слід розуміти, що кожен дощовий день – це мінус від потенційного урожаю черешні.
«Надія залишається тільки на 20% врожаю. Хоча вона тане з кожним днем », – поділилася тривогами садівників Євгена Никитюк.
Жінка каже, що за її десятирічну садівниче практику така весна випала вперше. Втім, і агрономи з 35-річним стажем теж такого не пригадують.
Через весняні холоди плодові дерева потрапили в стресову ситуацію, до сих пір не можуть з неї вибратися з щоденні дощі і холоду, незвичайні для цієї пори року. Тому період вегетації черешні затримався на 2-3 тижні.
«Це провокує те, що дерево знаходиться в стані стресу. Воно скидає все потенційний урожай. Плоди просто осипаються. Крім цього, починається біологічне дозрівання, черешня вступає зайву вологу і починає розтріскуватися », – каже фахівець.
На жаль, не набагато краща ситуація і в інших, більш пізніх, кісточкових культур, зазначає садівник. Абрикоси і сливи також вже скидають плоди через щоденний стрес.
Як-небудь зарадити ситуації неможливо. Надлишок вологи не менш шкідливий для садових культур, ніж посуха.
Залишається одна надія – на яблуні, які дозрівають пізніше, і які, крім того, можливо, поправлять загальну ситуацію.
Джерело:merezha.co