Відпрацьовані роки не береться до уваги: ​​які періоди не зараховують до трудового стажу, що впливає на пенсію

Українцям пояснили, які фактори можуть вплинути на майбутню пенсію

Про це міністр соціальної політики Марина Лазебная розповіла в ефірі  «Громадського радіо». Міністр пояснила, що пенсійні виплати розраховується індивідуально, так як розмір виплати повністю залежить від різних чинників, включаючи страховий стаж.

При цьому після 2000 року в Україні стало важче доводити страхового стажу. Пояснили це тим, що до 2000-го року в нашій країні до страхового стажу відносили також і службу в армії, і навчання в вищих навчальних закладах і так далі. Однак тепер (після 2000 року) ця норма скасована: страховий стаж вважається тільки за ті періоди, в які громадянин (або його роботодавець) оплачував страховий внесок.

У 2020 році було близько 4,2 мільйонів пенсіонерів, які отримували мінімальні виплати в розмірі до 2 тисяч гривень. Тепер же, каже Марина Лазебная, такі виплати отримують 1,8 мільйона громадян. При цьому більшість з них не має необхідного страхового стажу. Тобто, поступово українців переводять через цю межу, пояснила міністр соціальної політики.

У 2028 році, розповіла Лазебная, в 60 років на заслужений відпочинок зможуть вийти тільки ті українці, у яких буде 35 років страхового стажу. Якщо такого показника у людини не буде, то доведеться ще доопрацювати. Зараз вимоги підвищують поступово (35 років – це вже остаточне вимога з 2028 року).

Тобто, українцям зможуть зараховувати тільки ті роки роботи, за які були внески. Простіше кажучи, якщо ви працюєте неофіційно, то цей період вам не буде зарахований. Таким чином, більше стажу можуть «накопичити» саме ті громадяни, які працюють з офіційним працевлаштуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *