“Війни можна було б уникнути”: Джонсон доpікнув країнам Заходу за недостатню сміливість у підтримці України

Джонсон зауважив, що тепер НАТО є чому повчитися в українців.

Колишній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон розкритикував країни Заходу за нерішучість у питанні підтримки вступу України до НАТО, що призвело до “найгіршої війни в Європі за останні 80 років”.

Про це заявив колишній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон у колонці для The Washington Post.

Експрем’єр висловив думку, що диктатор РФ Володимир Путін напав на Україну, тому що вважав, що країни Заходу “не дуже серйозно ставилися до захисту України”. За словами Джонсона, повномасштабного вторгнення Росії можна було б уникнути, якби країни послідовно та сміливо вели б Україну до НАТО.

“Якби ми були достатньо сміливими і послідовними, аби привести Україну в НАТО – якби ми дійсно мали на увазі те, що говорили, – то цієї повної катастрофи можна було б уникнути”, – пише Джонсон.

Джонсон заявив, що країни Заходу роками використовували дипломатичну двозначність на тему НАТО і України – “і це закінчилося повною катастрофою”. Джонсон зауважив, що через це зараз триває “найгірша війна в Європі за останні 80 років”.

“Ми роками розповідали українцям, що ми проводимо політику “відкритих дверей” в НАТО, і що вони мають право “обирати свою долю”, і що Росія не повинна мати права вето. І увесь цей час ми недвозначно давали зрозуміти Москві, що Україна ніколи не вступить до Альянсу – бо дуже багато членів НАТО самі застосують своє право вето. Результат – найгірша війна в Європі за останні 80 років. Президент Росії Володимир Путін зруйнував незліченну кількість життів, домівок, надій і мрій”, – пише він.

Борис Джонсон додав, що підтримка членства в НАТО в Україні дуже висока і 83% українців вважають, що Україна має стати членом Альянсу. У цьому контексті він заявив, що “українці повинні отримати все необхідне, щоб закінчити цю війну якомога швидше”, адже зараз “не НАТО могло б навчати українців, як вести війну – насправді, є багато того, чого вони (українці) могли б навчити нас”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *