За борги можна залишитися без житла: українцям розповіли процедуру вилучення житла

У якому випадку в Україні можуть відібрати єдине житло за борги з комунальних послуг

Про те, що при заборгованості за ЖКГ-послуги, злісних неплатників можуть виселити з квартири, але тільки за певних умов, пише “Мінфін“.

Передбачається, що перш ніж виселити з єдиного житла, “комунальники” спочатку спробують знайти спільну мову, і запропонують провести розрахунок іншими способами. Наприклад:

якщо у домогосподарства є заборгованість по комунальних послугах, то власнику запропонують погасити суму добровільно нарахувавши на неї пеню;

комунальне підприємство може відключити побутового споживача від постачання, наприклад перекрити стік, обрізати трубу газу або дроти, щоб примусити власника житла сплатити заборгованість;

якщо два перших методи не подіяли, “комунальники” можуть подати до суду, а після – у виконавчу службу, яка заарештує банківські рахунки недобросовісного клієнта;

у тому випадку, якщо рахунок у банку відсутній, можуть заблокувати платіжну картку(включаючи ті, що призначені для виплат зарплат або пенсій), і почнуть списувати кошти на користь комунального підприємства.

Якщо фінансових коштів недостатньо або ж просто немає, виконавча служба може відвідати житло боржника, і описати рухоме майно, а пізніше виставити побутову техніку, автомобільний транспорт і подібне на торги. Втім, згідно з чинним законодавством, про норми якого мало хто знає, боржник сам визначає, яке майно підлягає продажу, і це є пріоритетом.

Втім, якщо описаного майна недостатньо для покриття всієї заборгованості, це може призвести до вилучення житла, але для цього сума боргу повинна перевищувати 120 000 гривень. Але продати повинні все ж не житло, а інші об’єкти – дачі, земельні ділянки, гаражі та інше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *