Завжди дивлюся на 4 ознаки. Як вибрати дійсно солодкий кавун…
Дізнайтеся, як вибрати стиглий і дуже солодкий кавун з першого разу.
В Україні настав сезон кавунів, а перед покупцями стоїть важке завдання – вибрати стиглий і солодкий плід без дегустації.
Адже нерідко буває, коли куплений фрукт виявився водянистим. У результаті гроші витрачено даремно, а настрій зіпсовано.
Читайте і запам’ятовуйте, як правильно вибрати кавун.
Як вибрати стиглий кавун без дегустації
Перед тим, як вибрати кавун, подивіться на умови зберігання плодів. В ідеалі фрукти мають лежати на дерев’яному піддоні та під навісом.
Не купуйте кавуни, які продаються в розрізаному вигляді без холодильника. Такий продукт швидко псується і може нашкодити здоров’ю. Також не варто брати баштанні біля дороги – вони вбирають вихлопні гази.
Є кілька хитрощів, як перевірити кавун на стиглість. Зверніть увагу на чотири ознаки:
Шкірка. Вона має бути блискучою і без матового нальоту, з чітко помітними смужками. На поверхні не має бути тріщин і розломів.
Хвостик. Плоди із зеленою плодоніжкою – недостиглі. Шукайте підсохлий коричневий хвостик.
Звук. Постукайте по кірці кавуна – звук має бути дзвінким, як від барабана. А якщо стиснути кавун, то у стиглого плода з’являється тріск.
Наявність плями. На дійсно солодких кавунах є земляна пляма жовтого або оранжевого кольору. Якщо також видно “сіточку” – точно варто брати. Такі ознаки вказують на те, що плід дозрів самостійно, а не наколотий харчовими добавками. Не варто брати баштанні, якщо така пляма бліда або зелена.
Куплений кавун зберігайте в холодильнику або погребі – там він може пролежати кілька місяців. А розрізаний плід краще відразу з’їсти. Такий плід у жодному разі не залишайте на столі на ніч.